Skip to main content

Nike+ Running, koşuları izleme, ölçme ve bunları küresel bir sporcular topluluğuyla paylaşma ve karşılaştırma fırsatı sunuyor

Samsung, Samsung Gear S ile birlikte çalışan Nike+ Running uygulamasını tanıttı. Bu yenilikçi uygulama, yeni Samsung Gear S’in entegre Bluetooth ve 3G bağlantı özelliklerini kullanarak Nike’ın koşu deneyimini bu kez de Gear kullanıcılarına sunuyor.

Nike+ Running uygulaması sayesinde kullanıcılar telefonlarını yanlarına almasalar bile koşularını harita üzerinde görebilecek, kaydettikleri ilerlemeyi izleyebiliyorlar.

Koşucular, koşuya ara vermeksizin, sadece kollarını kaldırarak mesafe, hız, kalp atış hızı, kazanılan NikeFuel ve süre gibi değerleri kolayca görebilecekler. Ayrıca entegre bir müzik çalar da içeren uygulama ile kullanıcılar ekrana dokunarak dinlemek istedikleri müziği kolayca seçebiliyorlar.

Samsung Gear S’in entegre GPS’i de koşucuların izledikleri yolu ve hızlarını kontrol etmelerini sağlıyor. Ayrıca, Nike+ Running uygulaması, Samsung Gear S’in 3G bağlantısını kullanarak koşucuların Facebook arkadaşlarının yorumlarından da gerçek zamanlı olarak takip etmelerine olanak tanıyor.