Skip to main content

Samsung Electronics, Galaxy S III’ü, 3 Mayıs 2012 tarihinde, Londra’da düzenlenen uluslararası bir toplantıda tanıttı. Doğadan esinlenilerek tasarlanan yeni Galaxy S III; kullanıcısını tanıyor ve ne istediğini anlıyor. 4.8 inç…

Samsung Electronics, Galaxy S III’ü, 3 Mayıs 2012 tarihinde, Londra’da düzenlenen uluslararası bir toplantıda tanıttı. Doğadan esinlenilerek tasarlanan yeni Galaxy S III; kullanıcısını tanıyor ve ne istediğini anlıyor.

4.8 inç HD Super AMOLED ekranı, 8MP kamerası ve 1.9MP ön kamerası ile yüz tanıma seçenekleri olan Galaxy S III Android 4.0TM Ice Cream Sandwich işletim sistemine sahip.

Telefonun Smart Stay özelliği kullanıcıların  telefonlarını nasıl kullandıklarını  anlayarak (kitap okumak, Web üzerinde gezinmek gibi) ön kamera tarafından belirlenen göz haraketleri,  telefon ekranının parlak ışık düzeyini koruyor.

Galaxy S III’ün öne çıkan diğer bir özelliği de kelimelerinizi dinleyen ve cevap veren ‘S Voice’ isimli gelişmiş doğal dil kullanıcı arayüzü. S Voice ile kullanıcılar ses komutları ile şarkı dinleyebiliyor, ses ayarı yapabiliyor ve kısa mesaji ile e.posta gönderebiliyor.

Samsung Electronics BT ve Mobil İletişim Bölümü Başkanı JK Shin konuyla ilgili açıklamasında: “Samsung Galaxy S III, geliştirilmiş akıllı telefon kullanılabilirliği ile üstün donanımı birleştirerek kullanıcının elde edeceği avantajlarıen üst noktaya taşıyor. Hem zahmetsizce akıllı, hem de sezgisel bir basitliğe sahip olan Galaxy S III’ü geliştirirken, kullanıcı ihtiyaçlarını ve yeteneklerini aklımızdan hiç çıkarmadık. Beni en çok gururlandıran şey ise; bu telefonun en kesintisiz, doğal ve odak noktasına insanı koyan mobil deneyimlerden birini sunarak, olağanüstü bir hayat yaşamanızı sağlayacak yeni ufuklar açmasıdır.”
Samsung Galaxy S III, Mayıs sonu itibariyle Avrupa’da, devam eden süreçte ise tüm dünya pazarlarında satışa sunulacak