Skip to main content

Samsung gelişmiş bağlantı ve yapay zekâ özelliklerine sahip yeni Bespoke AI Serisini tanıttı.

Dahili Wi-Fi, dahili kameralar, yapay zekâ çipleri ve SmartThings uygulaması uyumluluğuyla en yeni Samsung Bespoke AI Serisi ev aletleri, akıllı bir evin temelini oluşturan ileri seviye özellikler ve daha gelişmiş ekosistem bağlantı özellikleri sunuyor. Ayrıca, serinin bazı üyelerine eklenen gömülü 7 inç LCD ekran “AI Home”, ekosistemin tamamında sezgisel ve kolay erişimin yanı sıra cihazları kumanda edebilme olanağı sağlıyor.

Bespoke AI Serisi ev aletleri, evin farklı alanlarında yeni deneyimler sunuyor. Örneğin, buzdolabı, indüksiyonlu ocak ve çamaşır makinesi gibi cihazlara eklenen ekranlar, SmartThings aracılığıyla diğer Samsung cihazlarına erişimi kolaylaştırıyor. AI Home ekranı, evin üç boyutlu bir görünümünü sunuyor ve kullanıcılara tüm cihazları kontrol etme imkânı veriyor. Ayrıca, Mobile Smart Connect özelliği, kullanıcıların akıllı telefonlarına cihazlarla ilgili uyarılar almasını sağlıyor.

‘Calm Onboarding’ özelliği, kullanıcıların Samsung hesaplarıyla satın aldıkları ürünleri otomatik olarak SmartThings uygulamasına kaydetmelerini sağlıyor.

Bespoke AI Serisi ev aletleri, enerji tasarrufu ve güvenlik açısından da öne çıkıyor. Samsung’un Knox güvenlik platformu, cihazlarda bulunan kullanıcı verilerini korurken, enerji tasarrufu teknolojileri Avrupa pazarındaki gereksinimleri karşılıyor.

Ayrıca, Samsung’un yapay zekâ yetenekleri; robot süpürge, çamaşır makinesi ve kurutma makinesi gibi ev aletlerinde de kendini gösteriyor. Örneğin Bespoke AI Laundry Combo™, çeşitli yapay zekâ özellikleriyle birlikte geliyor ve kullanıcıların çamaşırlarını en etkili şekilde yıkamasına ve kurutmasına yardımcı oluyor.

Samsung’un gelecek planları arasında, Bixby gibi sesli asistanlar aracılığıyla daha üretken yapay zekâ uygulamalarını sunmak ve enerji tasarrufu için yeni çözümler geliştirmek bulunuyor.

Son olarak, Samsung, ürünlerini sürekli olarak güncelleyerek mevcut cihazlara yeni özellikler ekliyor ve Wi-Fi bağlantılı cihazların yaşam döngülerini uzatmayı hedefliyor. Ayrıca, ürün güvenliği ve sertifikasyon konusunda da önemli adımlar atıyor.

Samsung Electronics CEO’su JH Han

Samsung Electronics CEO’su JH Han

Samsung Electronics CEO’su JH Han, Bespoke AI serisiyle ilgili düşüncelerini paylaştı. JH Han yazısında akıllı ev aletlerinde Bespoke serisiyle başlattıkları dönüşümün yeni yapay zekâ yetenekleriyle ulaştığı aşamadan bahsetti ve kullanıcıları Bespoke AI Serisinin sunduğu yepyeni deneyimlere tanıklık etmeye davet etti. JH Han yazısında yapay zeâa entegrasyonlu ev aletlerinin ve birbiriyle bağlantılı cihazlarla donatılmış akıllı evlerin modern ev yaşamı kavramını hangi biçimlerde dönüştürmeye aday olduğunu inceledi.