Skip to main content

Yeni nesil e-ticaret altyapısı ikas, IFC ve Re-Pie Portföy liderliğindeki Seri A yatırım turunda 20 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.

KOBİ ve girişimcilerin teknik bilgiye ihtiyaç duymadan e-ticaret sitesi açmalarını sağlayan yeni nesil e-ticaret platformu ikas, Dünya Bankası kuruluşlarından IFC (Uluslararası Finans Kurumu) ve Re-Pie Portföy’ün liderlik ettiği Seri A yatırım turunu 20 milyon dolarla tamamladı.

İkas’ın aldığı 20 milyon dolarlık yatırımın, Türkiye’de özel sektör gelişimini 50 yılı aşkın süredir destekleyen ve yalnızca son on yılda yaklaşık 11 milyar dolarlık yatırım yapan IFC’nin, bir Türk teknoloji girişimine yaptığı en yüksek tutarlı yatırım olduğu belirtildi.

Yatırıma ilişkin görüşlerini paylaşan ikas Kurucu Ortağı ve CEO’su Mustafa Namoğlu, “Sadece 2 sene içerisinde Türkiye’de e-ticaret altyapı pazarında en önemli oyunculardan bir tanesi olduk. Bu yatırım ile birlikte amacımız hem Türk KOBİ’lerini yurtdışında daha rekabetçi hale getirmek, hem de Avrupa ve diğer gelişen pazarlarda sektör liderliğine oynamak” dedi.

ikas, 2023’te Deloitte Technology Fast 50 programına seçilerek, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketinden biri olmuştu.