Skip to main content

Samsung akıllı televizyonlar üzerinden Google Stadia, Nvidia GeForce Now ve Utomik’te yer alan oyunları oynamak mümkün olacak.

Yeni akıllı televizyon modellerini CES 2022’de sunacak olan Samsung, bu yeni modellerin bazılarının Google Stadia, Nvidia GeForce Now ve Utomik adlı bulut oyun hizmetlerinde yer alan oyunları oynama imkânı sağlayacak olan Samsung Gaming Hub arayüzünü içereceklerini açıkladı.

Hiçbir konsola ihtiyaç duymadan bu sistemlere erişerek bulut üzerinden oyun oynanabilmesini sağlayacak olan bu hizmete ilginin büyük olması bekleniyor. Gizmodo’nun haberine göre yakın zamanda Netflix tarafından kullanıma sunulan oyun arayüzüne benzer bir arayüze sahip olacak olan Samsung Gaming Hub, kullanıcılara oynamakta oldukları oyunlara devam etme ve yeni oyunları deneme fırsatı sunacak, satın aldıkları oyunlara göre önerilerde bulunarak yeni oyunların keşfinde yanlarında olacak.

Bu hizmetin bir parçası olarak PlayStation 5 ve Xbox X oyun kumandalarını destekleyecek olan Samsung Gaming Hub, Youtube Gaming desteğine de sahip olacak.

Beklendiği üzere bu oyun sistemlerinden yararlanabilmek için bir aboneliğe ihtiyaç duyulacak. Google Stadia bir aylık ücretsiz deneme süresinin ardından aylık 10 dolarlık ücretle erişim imkânı sağlarken, Nvidia’nın kullanıcılara üç farklı ücret tarifesi sunduğu biliniyor. Yakın zamana kadar ücretsiz olarak veya aylık 10 dolar ücret karşılığında erişilebilen Nvidia GeForce Now, duyurduğu RTX 3080 paketiyle aylık 100 dolar karşılığında 1440p ve 120Hz bulut oyun hizmeti sunuyor. Utomik ise kişisel hesaplar için aylık 7 dolar, aile hesapları için ise aylık 10 dolar talep ediyor.

Kaynak: Samsung Is Bringing Cloud Gaming to Its 2022 TVs – Gizmodo