Skip to main content

Samsung, Galaxy A serisinin en yeni akıllı telefon modeli olan Galaxy A70’i tanıttı. 2019 Galaxy A ailesine yeni bir model daha dahil oldu.

Samsung‘un Galaxy A ailesi büyümeye devam ediyor. 6,7” Sonsuz-U ekran ile Galaxy A serisinin bugüne kadarki en büyük ekrana sahip modeli olan Galaxy A70, ergonomik tasarımın yanı sıra, 20:9 Super AMOLED ekran oranıyla dikkat çekiyor. 20:9 ekran oranına sahip cihaz, gücünü sekiz çekirdekli bir işlemciden ve 6 GB ya da 8 GB RAM’den alıyor.

Galaxy A70’in arka tarafında üçlü kamera sistemi bizleri karşılıyor. Burada 32 megapiksel + 8 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel (Derinlik) kameraları yer alıyor. Görüntüleme konusunda çok iddialı olan telefon, 4.500 mAh pilini 25W hızlı şarj sistemiyle hızlı şekilde doldurabiliyor.

Galaxy A70’in 20 farklı sahneyi tanıyıp ona göre ayar yapan Görsel Zekâsı, çekim kalitesini artırıyor. Çekimden önce hataları otomatik olarak belirleyen Hata Tespit Özelliği ise mükemmel kompozisyonlar oluşturmanıza imkan sağlıyor. Ekrana entegre parmak izi teknolojisini benimseyen Samsung Galaxy A70’de  One UI platformu kullanılıyor. Samsung Galaxy kullanıcı deneyimini geliştirmek için tasarlanan One UI, kontrolleri tek elle erişilebilir hale getiren Tek Elle Kullanım özelliği ile geliyor. One UI’daki Gece Modu ise ekranı akşam saatlerinde göz yormayan bir kullanıma uygun hale getiriyor.

Kutusundan Android Pie temelli One UI ile çıkan akıllı telefon, 128 GB’lık dahili hafızasını microSD ile artırabiliyor. Prizma Mercan renginin yanı sıra, Prizma Siyah ve Prizma Beyaz renk seçenekleriyle satışa sunulan modelin satış fiyatı henüz bilinmiyor.