Skip to main content

sahibinden.com, Cerebrum Tech ile işbirliği yaparak “Bir Dost” adlı yapay zekâ tabanlı bir İK uygulaması geliştirdi.

sahibinden.com, Cerebrum Tech işbirliği ile geliştirdiği yapay zekâ tabanlı IK uygulaması “Bir Dost”u geçen hafta şirket içinde kullanıma sunduğunu duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre; “Bir Dost”, kurumsal bilgi bankasına anık erişim sağlayarak, şirket içi süreçlerde çalışanların her türlü sorusuna cevap verecek şekilde tasarlandı ve Cerebrum Tech’in Cere Insight altyapısı kullanılarak hayata geçirildi.

Cerebrum Tech’in bu ürünü tamamen sahibinden.com ekibinin istek ve gereksinimlerine özel olarak geliştirdiği belirtilen açıklamada, “Bir Dost”un çalışanların iş süreçlerinde anlık bilgiye ulaşmalarını sağlamayı ve daha çevik hale getirmeyi amaçladığı ifade edildi. Aktarılan bilgilere göre “Bir Dost” ile, şirket içinde yeni işe başlayanların adaptasyon döneminin kolaylaştırılması ve iş süreçlerinde verimliliğin artırılması hedefleniyor.

“Bir Dost”un özellikleri

“Bir Dost”, MS Teams üzerinden kullanıcılarla etkileşim kurarak soruları anında cevaplayacak ve gerektiğinde yönlendirmeler yapacak şekilde tasarlandı. Bu sayede kullanıcılar, zaman ve mekândan bağımsız olarak ihtiyaç duydukları bilgilere hızlıca erişebilecek. “Bir Dost” ile çalışanlar, İK politikaları, IT süreçleri, operasyon ve satış süreçleri araç tahsisi gibi konularda kolayca bilgi edinebilecek.

sahibinden.com İnsan ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Güntulu Peker

sahibinden.com İnsan ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Güntulu Peker

İşbirliği hakkında görüşlerini paylaşan sahibinden.com İnsan ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Güntulu Peker, “Bir Dost” projesinin, çalışanlarının deneyimine verdikleri önemi gösteren güzel bir örnek olduğunu belirterek, “Bu işbirliği ile sahibinden.com olarak çalışanlarımıza daha verimli bir çalışma ortamı sağlayıp iş süreçlerini kolaylaştırmayı ve çevik organizasyon kültürümüzü güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Uygulamada yer alan PDF, Excel, Word dosyası yorumlama ve çözümleme, raporlama vb. çoklu ve tekrarlı işlerin bu platform aracılığıyla sağlanması gibi verimliliği artıran özelliklerle, yeni bir pencereyi araladığımızı düşünüyoruz. sahibinden.com olarak çalışanlarımızın ihtiyaçlarına duyarlı, yenilikçi, destekleyici bir iş ortamı sunmak ve sektörümüzü geliştirmek adına bu tür projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Cerebrum Tech Arge & Yazılım Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Alp Eren Özalp ise, “Bir Dost”u Cere Insight altyapısının gücünü kullanarak sahibinden.com’un ihtiyaçlarına özel olarak geliştirdiklerini belirtti. “Kurum içi analiz ve iletişim artışını destekleyen bu uygulama ile sahibinden.com’da kurum içi operasyonel işlerin daha hızlı ve etkili bir şekilde yürütülmesine olanak sağlıyoruz” diyen Özalp, sahibinden.com ile birlikte çalışmaktan ve tamamı Türk yazılımcılardan oluşan teknik ekiple 3 ay boyunca çalışarak hayata geçirdikleri bu projeye katkıda bulunmaktan mutluluk duyduklarını aktardı.