Skip to main content

Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın 2007 yılından bu yana tüm dünyada gerçekleştirdiği “Dünya Saati” uygulamasına sahibinden.com’dan destek geldi.

sahibinden.com, küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük çevre hareketi olan “Dünya Saati” (Earth Hour) organizasyonuna bu yıl da destek veriyor. Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) önderliğinde başlatılan “Dünya Saati” hareketi kapsamında sahibinden.com, iklim değişikliği, biyolojik çeşitliliğin azalması, doğa kaybı gibi konulara dikkat çekmek amacıyla sahiplex’in ışıklarını bir saat süreyle kapatarak, bu küresel harekete katılacak.

Dünya Saati hakkında

Geçtiğimiz yıl toplam 7 kıtadan, 135 ülke ve bölgeden 2 milyar insanın katıldığı ‘’Dünya Saati’’ etkinliği, bu yıl 6 Nisan Cumartesi günü saat 20.30 ile 21.30 arasında gerçekleştirilecek. Türkiye’de Ayasofya Müzesi, Edirne Selimiye Cami, İstanbul Boğazı’ndaki köprüler, Rumeli Hisarı gibi pek çok tarihi yapının yanında; Galatasaray Üniversitesi, Koç Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi gibi birçok önemli kuruluş çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla bir saatliğine ışıklarını kapatacak.