Skip to main content

sahibinden.com dev.akademi programı 4. yılında da genç yetenekleri bekliyor. Programa, 17 Ağustos – 21 Eylül 2020 tarihleri arasında site üzerinden başvurulabilecek.

sahibinden.com, “dev.akademi Kariyer Geliştirme Programı” ile başarılı genç yetenekleri, yazılım dünyasına kazandırmayı amaçlıyor. dev.akademi, üniversitelerin 4. sınıf öğrencilerine ve en çok 6 ay iş tecrübesi bulunan yeni mezunları bekliyor. Bu yıl dev.akademi Yazılım Maratonu, koronavirüs salgını sürecinde alınan tedbirler kapsamımında online olarak gerçekleştirilecek.

Kariyerine yazılım alanında yön vermek isteyen genç yetenekler, dev.akademi’ye 17 Ağustos – 21 Eylül 2020 tarihleri arasında devakademi.sahibinden.com sitesi üzerinden başvuruda bulunabilecek. Başvuru sonrası yapılacak değerlendirmeyle 50 genç yetenek, Yazılım Maratonu’nda kendilerine verilen projeyi kodlayarak yeteneklerini ortaya koyma hakkı kazanacak. Yazılım Maratonu’nun gerçekleşeceği gün ise; Serdar Kuzuloğlu genç yeteneklere teknoloji dünyası ve fırsatları ile ilgili bilgi ve deneyimlerini aktaracak.

Genç yazılımcılar arasında düzenlenecek yarışmada birinci 10.000 TL, ikinci 8.000 TL, üçüncü 6.000 TL, dördüncü 4.000 TL, beşinci 2.000 TL para ödülü kazanmanın yanı sıra sahibinden.com bünyesinde çalışma fırsatı yakalayacak. Ayrıca katılımcılar arasından 5 genç yazılımcı ise sahibinden.com’da çalışma imkanı elde edecek.