Skip to main content

Tesla hisselerinin dünkü seansta 1900 doları geçmesi şirketin kurucusu Elon Musk’a yaradı. Bernard Arnault ve Mukesh Ambani’yi geçen Elon Musk dünyanın en zengin 4. kişisi oldu.

Elon Musk servetine servet katmaya devam ediyor. Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ın 2020 yılı başında 27 milyar dolar olan kişisel serveti yüzde 350’nin üzerinde artışla 90 milyar doları aştı. Musk bu rakamla, Louis Vitton, Dior gibi markaların sahibi olan lüks tüketim ürünleri şirketi LVMH’nin patronu Fransız Bernard Arnault’u geçerek dünyanın en zengin 4. kişisi oldu.

Forbes ve Bloomberg’in milyarderler verilerindeki yeni listeye göre dünyanın en zengini açık farkla Amazon’un Kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos oldu. Pandemi döneminde e-ticaretin öne çıkmasıyla Amazon hisseleri rekor kırarken Bezos sadece bu yıl 90 milyar doların üzerinde zenginleşti ve serveti 195 milyar dolara ulaştı. Listede 121 milyar dolarla Bill Gates ikinci sırada yer alırken, Mark Zuckerberg 99,4 milyar dolarla üçüncü sırada yer aldı. Bernard Arnault ise 83,7 milyar dolarla beşinci sıraya yerleşti.

Yeni listeye göre Amerika Birleşik Devletleri’nin en zengin 12 kişisi toplamda 1 trilyon dolarlık servete ulaştığını belirtelim.