Skip to main content

sahibinden.com’un son 2,5 aylık dönemi kapsayan verileri, kullanıcı hareketlerinin normalleşme dönemine uygun şekilde yükseldiğini ortaya koyuyor.

“Normalleşme” ile birlikte, tüketiciler hızla eski alışkanlıklara geri dönmeye başladılar. Google Analytics 2020 Mayıs ayı verilerine göre sahibinden.com, 52,1 milyon kullanıcı, 395,8 milyon ziyaret sayısı ve 13,1 milyar sayfa gösterime ulaştı. sahibinden.com’un son 2,5 aylık dönemi kapsayan verileri, Mayıs’ın son haftası ile karşılaştırıldığında kullanıcı hareketlerinin normalleşme dönemine uygun şekilde yükseldiğini ortaya koyuyor.

Tüketicilerin salgınla birlikte yavaşlayan ev veya araç değişikliği gibi büyük kararları, yeniden canlandı. Son 1 haftada en büyük ilgi artışı Emlak kategorisinde görülürken, onu vasıta kategorisi izledi. Emlak kategorisinde ilgi yüzde 70, Daire alt kategorisinde ise yüzde 72 oranında arttı. Vasıta kategorisinde ise son 1 haftalık süreçte yüzde 35, Otomobil alt kategorisinde ise yüzde 37’lik bir ilgi artışı gözlemlendi.

Son 1 haftada İş İlanları kategorisindeki ilgi yüzde 58 oranında artarken; Yardımcı Arayanlar kategorisindeki ilgi yüzde 53 arttı.