Skip to main content

Oppo’nun aktif gürültü engelleme özelliğine sahip ilk kablosuz kulaklığı Enco W51 Türkiye’de satışa çıktı.

Kablosuz kulaklıkların popülerliğinin artmasına paralel olarak, aktif gürültü engelleme özelliğine yönelik tüketici talebi hızlı bir şekilde yükseliyor. Çinli teknoloji markası Oppo da, aktif gürültü engelleme özelliğine sahip ilk kablosuz kulaklık modeli Enco W51’i Türkiye pazarındaki tüketicilere sundu.

Enco W51’in gürültü azaltma frekans genişliği, üst düzey ikili aktif gürültü engelleme destekli ve çift çekirdekli dijital gürültü engelleme çipi ile 2.5 kHz düzeyine çıkıyor. Gürültü azaltma teknolojileri üzerinde çalışan Oppo Akustik Ar-Ge ekibinin geliştirdiği Enco W51, maksimum 35 desibel gürültü azaltma derinliğine sahip.

Buna ek olarak Enco W51 kablosuz kulaklıkta, üç mikrofonlu bir ses azaltma çözümü de bulunuyor. Oppo’dan yapılan açıklamaya göre rüzgar gürültüsünü azaltmak için tasarlanan hava kanalları ile birlikte, rüzgarın hızı saatte 25 kilometreye çıksa bile kulakta net ve temiz bir ses duyulabiliyor.

Qi kablosuz şarj protokolünü destekleyen Enco W51 ile şarj kutusunu kablosuz olarak kolaylıkla şarj edebiliyorsunuz. 15 dakikalık şarj kulaklığa üç saat boyunca hayat veriyor ve toplam pil ömrü ile 24 saate kadar çalışabiliyor. Dayanıklı pil kapasitesi ile haftada sadece bir kere şarj ederek günde 4 saat müzik dinleyebiliyorsunuz. Ters şarj özelliğine sahip akıllı telefonlar ile de şarj olabilen Enco W51, IP54 standardıyla toza ve suya karşı dirençli olmasıyla da dikkat çekiyor.

Doğal beyaz ve ışıltılı mavi renklerine sahip OPPO Enco W51 model kulaklıkların, Türkiye’de tavsiye edilen satış fiyatı ise KDV dahil 899 TL olarak duyuruldu.