POPÜLER

Sebla Kutsal | 20.03.2017 - 11:23

Rüzgâr gibi geçti

Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı 9-19 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi. 30 ülkeden 200 markanın görücüye çıktığı ve dün sona eren fuarı toplam 691 bin kişinin ziyaret ettiği açıklandı

1905’den bu yana düzenlenen ve 9 Mart’ta 87. kez kapılarını açan Cenevre Otomobil Fuarı dün itibarıyla sona erdi. Dünya otomotiv sektörüne yön veren firmaların modifiye otomobillerini, yeni modellerini ve otonom sürüş teknolojisi yatırımlarını sergileme şansı bulduğu Cenevre’de toplam 900 otomobil sergilendi. Her yıl olduğu gibi Avrupa’ya otomobil baharı getiren Otomobil Fuarı’nda 30 ülkeden 200 markanın görücüye çıkarken, gözler spor modellere çevrildi.

Cenevre Otomobil Fuarı‘nda özel müşteriler için üretilen otomobiller damga vurdu. İsviçre’de düzenlenen fuarda, her zaman olduğu gibi lüks ve spor markalar gövde gösterisi yaptı. Sınırlı sayıda zengin müşteriler için üretilen lüks ve spor modeller, otomobil severlerden büyük ilgi gördü. Ferrari, Pagani, Lamborghini, Bentley, Pininfarina, Aston Martin, Lexus gibi seri üretim yapan markaların yanı sıra terzi usulü kişiye özel üretim yapan firmaların modelleri dikkat çekti.


Cenevre Otomobil Fuarı’nın resmi Twitter hesabında paylaşılan istatistiklere göre bu yıl toplam 691 bin 351 kişi Fuar’ı ziyaret etti. Cenevre Otomobil Fuarı, 2018’de 8-18 Mart tarihleri arasında otomobil tutkunlarını ağırlayacak.