ETKİNLİK

H.Kerem Fındık | 20.03.2017 - 11:51

Güney için teknoloji: #SWMersin

Girişimcilik Yarışması Startup Weekend Mersin 24-26 Mart’ta gerçekleşiyor.

Mersin Teknopark, Çukurova Kalkınma Ajansı ve Stage-Co işbirliği ile gerçekleştirilecek Startup Weekend Mersin, Çukurova bölgesinde ilk kez düzenleniyor.

Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü içinde yer alan Teknopark binasında girişimci gençlere 3 gün boyunca ev sahipliği yapılacak. 24 Mart Cuma akşam saat 18:00’de renkli bir açılış ile başlayacak olan etkinlik, aralıksız 48 saat devam edecek bir girişimcilik kampı. Dileyen katılımcılar, uyku tulumları ile Teknopark’ta geceleyebilecek ve ayrıca Adana Tren İstasyonundan da Mersin Teknopark’a servis ile ulaşım sağlanacak.

İş fikri olsun olmasın, girişimcilik ile ilgilenen herkesin katılabileceği bu yarışmada, yazılımcı, tasarımcı, iş geliştirme ve pazarlamacılardan oluşan ekipler kurulacak ve iş fikirleri oluşturulacak.  Bunun ardından yalın girişim, sunum teknikleri gibi eğitimler ve tecrübeli mentörlerin desteğiyle, 26 Mart akşamı jüriye sunulacak bir iş modeli ortaya konacak. Kazanan ekibe Mersin Teknopark’ta ücretsiz ofis kullanımı hediye edilecek.

Sınırlı sayıda katılımcının kabul edileceği #SWMersin ‘e katılmak ve ayrıntılı bilgi için startupweekendmersin.eventbrite.com  adresini ziyaret edilebilir.