Skip to main content

Sağlık Bakanlığı’nın yeni tip corona virüsle (Covid-19) mücadaleye ilişkin “Hayat Eve Sığar” mobil uygulamasıyla ücretsiz maske kodu alınabilecek.

Coronavirus salgını ile mücadele, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de devam ediyor. Coronavirus pandemisi sürecinde Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasına önemli bir özellik eklendi. Hayat Eve Sığar maske kodu güncellemesi ile kullanıcılar mobilden maske kodu işlemlerini halledebilecek.

Hayat Eve Sığar uygulamasına maske kodu güncellemesi geldi

Corona virüs pandemisi nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen ve kullanıcıların sağlık durumunu takip eden uygulama Hayat Eve Sığar uygulaması yeni bir güncelleme aldı. Yeni özellikle birlikte e-devlet üzerinden başvuru ile alınabilen maske kodları artık mobil uygulama ile de alınabilecek.

Maske kodu nasıl alınır?

Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden maske kodu alabilmek için uygulamanızı güncelledikten sonra ana sayfada bulunan seçenekli sekmeye  tıklayarak açılan panel üzerinden, ‘Maske Talep Et’ butonu ile maske talep edebileceksiniz.

Hayat Eve Sığar uygulamasını, Android kullanıcıları buraya tıklayarak Google Play Store üzerinden, iPhone ve iPad kullanıcıları ise buraya tıklayarak App Store‘dan yükleyebilir.

Türkiye’de coronavirus salgınını takip edebileceğiniz güncel tablo

Türkiye’de yayılmaya devam eden coronavirus salgınının güncel tablosu, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan internet sitesinde yayınlanıyor. Sitede, Türkiye’deki toplam hasta sayısı, yapılan test sayısı, hayatını kaybedenlerin sayısı, yoğun bakım hasta sayısı, entübe hasta sayısı ve iyileşen hasta sayısı günlük olarak paylaşılıyor.  Türkiye’deki güncel verilerin paylaşıldığı Covid-19 tablosuna buradan ulaşabilirsiniz.