Skip to main content

BlackBerry MVS, OpenScape Voice ile birlikte BlackBerry akıllı telefon kullanıcıları için bir Sabit Telefon Yakınsama (FMC) işlevi sunuyor. Siemens Enterprise Communications müşterileri artık sabit telefonları üzerinden gelen aramaları BlackBerry akıllı…

BlackBerry MVS, OpenScape Voice ile birlikte BlackBerry akıllı telefon kullanıcıları için bir Sabit Telefon Yakınsama (FMC) işlevi sunuyor. Siemens Enterprise Communications müşterileri artık sabit telefonları üzerinden gelen aramaları BlackBerry akıllı telefonlarından cevaplandırabilecek ve arama yapabilecek. Böylece,  tek numarayla erişimin yanı sıra dahili numara çevirme ve beklemeye alma, aktarma ve konferans gibi özelliklerden faydalanabilecek.
 
Müşteriler OpenScape Voice ile bağlantı için BlackBerry MVS’nin mobil telefonun yanı sıra bir Siemens Enterprise Communications şirketi olan Enterasys Networks tarafından sağlanan Enterasys Wireless çözümü gibi Wi-Fi® ağlarıyla kullanılabilmesini sağlayan AudioCodes Mediant Gateway kullanıyor. BlackBerry MVS ile aramalar şirketin telefon sistemi üzerinden yönlendiriliyor, böylece yöneticiler BT ilke ve kuralları belirleyerek yönlendirme maliyetlerini düşürebildikleri gibi,  uzun mesafeli hem uluslararası dolaşım ücretlerinden tasarruf edebiliyor.
 
RIM Kurumsal Ürün Yönetimi ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Alan Panezic, mobil ve esnek çalışmanın artık dünyanın her tarafında çok yaygın olduğunu belirterek: “BlackBerry MVS şirketlere, kurumsal telefon sistemlerinden daha fazla faydalanmalarını ve yerlerinde bulunmayan çalışanlarını daha iyi desteklemelerini mümkün kılacak bir araç. Kullanıcılara BlackBerry akıllı telefonları aracılığıyla kurumsal telefon sisteminden kablosuz bir uzantı sağlamak, iş gücü verimliliğini artırmanın yanı sıra uzun mesafeli ve uluslararası dolaşım maliyetlerinde tasarruf sağlayabilir ve iş yerinden, genel ağlardan ve evden Wi-Fi tabanlı arama yapılabilmesini sağlayarak çalışanın mobil şebeke kullanımını azaltıyor.”
 
Siemens Enterprise Communications Global Portföy Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Rick Puskar ise şunları söylüyor: “Siemens Enterprise Communications olarak zengin OpenScape UC portföyümüze BlackBerry MVS desteğini eklemekten son derece memnunuz. Mobilite bizim için bir inovasyon alanı olmaya devam ediyor ve BlackBerry MVS, ortak müşterilerimize mobil verimlilik artışı ve genel maliyet verimliliğinin yükseltilmesi anlamında faydalı olacak. Bu çözüm, hem BT departmanları hem de son kullanıcılar için çeşitli avantajlara sahip kolay bir iletişim deneyimi sağlıyor.”