Skip to main content

Digital Age Summit 2012’nin konuşmacılarından Porter Novelli Global Teknoloji Uygulama Lideri Richard Cline, ‘Beyond the Conversation: The Evolution of Corporate Social Media’ başlıklı konuşmasını yapacak. Richard Cline kimdir? Richard Cline,…

Digital Age Summit 2012’nin konuşmacılarından Porter Novelli Global Teknoloji Uygulama Lideri Richard Cline, ‘Beyond the Conversation: The Evolution of Corporate Social Media’ başlıklı konuşmasını yapacak.


Richard Cline kimdir?
Richard Cline, bir Porter Novelli şirketi olan Voce Communications’ın başındaki isimdir. Cline’ın liderliğinde Voce, Google, Yahoo!, eBay, NetApp, Bell Sports, Intel, Playstation, Dolby, Discovery Channel, Unisys ve diğer benzeri markaları yönetti.  Cline ve ekibi bu müşterileri internet geliştirme konusunda yönlendiren, sosyal medya ve halkla ilişkileri birleştirip uygulayan projelere imza attı. 
Cline, iletişim ve halkla ilişkiler sektöründe  20 seneden fazla bir süredir görev aldı. CEO’lara konuşma yazarlığı yapan ve Silikon Vadisi markaları için yatırımcı ilişkileriyle ilgilenen Cline, gelişmekte olan girişimler için ‘mesaj mimarlığı’ görevini üstlendi. Richard Cline, Voce’dan önce The Electronic Expo, GTE Interactive, Logitech, Philips Semiconductors, Compaq / HP, AltaVista ve Fluke Corportation gibi şirketlerle çalıştı.