Uncategorized

DigitalAge | 10.10.2012 - 11:54

Acer’dan Incredible Green yarışması

Acer, çevre dostu ürünleri ve yeşil teknolojiye yaptığı yatırımlardan sonra şimdi de doğa dostu bir yarışma başlatıyor. Daha doğal ve daha yeşil bir yaşam için bundan böyle her yıl düzenlenecek olan ‘Incredible Green’ yarışmasına başvurular başladı.  Dünya çapında her yaştan öğrenciye açık olan bu çevre dostu yarışma, enerji tasarrufu ve karbon emisyonlarını azaltmanın yanında çevre […]


Acer, çevre dostu ürünleri ve yeşil teknolojiye yaptığı yatırımlardan sonra şimdi de doğa dostu bir yarışma başlatıyor. Daha doğal ve daha yeşil bir yaşam için bundan böyle her yıl düzenlenecek olan ‘Incredible Green’ yarışmasına başvurular başladı. 

Dünya çapında her yaştan öğrenciye açık olan bu çevre dostu yarışma, enerji tasarrufu ve karbon emisyonlarını azaltmanın yanında çevre konularında farkındalığı arttırmaya yönelik yenilikçi ve sürdürülebilir çözümlerin geliştirilmesini teşvik edecek. 
Bireysel veya en fazla beş kişiden oluşan takımlarla katılıma açık olan yarışmaya her yaştan öğrenci başvurabilir. Katılımcılar 31 Ekim’e kadar online olarak kayıt yaptırabilir. Projelerin son gönderilme tarihi ise 15 Kasım.
Yarışan projeler arasından, Acer 12 finalist seçecek. Gönderilen tüm projeler konunun uzmanlarından oluşan bir juri tarafından çevre dostluğu, gerçekçilik ve yenilikçilik temel faktörleri göz önüne alınarak değerlendirilecek. 
Büyük ödül 60 bin dolar

Finale kalan projelerin 15 Mart 2013’te duyurulacağı Acer Incredible Green yarışmasının ödül töreni  4 Haziran 2013’te düzenlenecek. Kazanan kişi veya takım ödül olarak tam 60 bin dolar’ın sahibi olacak, ayrıca ikincilik, üçüncülük ödülleri, jüri özel ödülü ve online olarak daha fazla oy alan projeler arasından seçilecek Halkın Seçimi ödülünü kazananlar için de özel ödüller verilecek. 
Yarışma hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.