Skip to main content

Ebeveynlik uygulaması Rebee App, kitle fonlama platformu Fongogo aracılığıyla 34 milyon TL değerleme üzerinden 3.1 milyon TL yatırım aldı.

Ebeveynlerin psikolojik bilgiler edinmelerini sağlayarak çocuklarıyla olan ilişkilerini güçlendirmesine yardımcı olan ebeveynlik uygulaması Rebee App, Fongogo üzerinden 34 milyon TL değerlemeyle çıktığı kitle fonlama turunda 3.1 milyon TL yatırım aldı.

Yatırım turu, Nesrin Çakar, Fongogo’dan Serkan Bağce, Ezgi Esin Karaduman, Nar Eco’dan Ozan Kuşcu, Nirva Peştemalciyan Alpmen, Büşra Zanner gibi sektörde tanınmış yatırımcıların ve danışmanların destekleriyle tamamlandı.

Rebee App’in kurucusu Esin Kocamanoğlu Aktay

Rebee App’in kurucusu Esin Kocamanoğlu Aktay

Rebee App’in kurucusu Esin Kocamanoğlu Aktay, “Rebee ile psiko-eğitimden psikolojik ilk yardıma uzanan bir spektrumda ebeveynlere ve çocuklarına rehberlik etmeyi amaçlıyoruz. Bu fonlamayla birlikte, uygulamamızı daha geniş bir kitleye ulaştırarak küresel bir etki yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

2022 yılında kurulan Rebee App, ebeveynlere çocuklarıyla daha sağlıklı ilişkiler kurmaları için pratik ve bilimsel temelli psiko-eğitim sunuyor. Uygulama, psikologlar tarafından hazırlanan içerikleri ile soru-cevap bölümleri, aktiviteler, podcast’ler, videolar, hikâyeler ve meditasyonları içeriyor ve ebeveynlere özelleştirilmiş planlar sunuyor.

Rebee App’in pazarlama stratejileri ve ürün geliştirme yol haritası, 0-6 yaş arası çocukları olan ebeveynlere odaklanarak Türkiye’de 4.5 milyon ve globalde İngilizce veya İspanyolca konuşan 46 milyon ebeveyni hedefliyor. Rebee App ayrıca kurumsal firmalar için de özel paketler geliştirerek, şirketlerin çalışanlarına yan hak olarak sunabilecekleri toplu satın alma imkânları sağlıyor.