Skip to main content

Radyo dinleyici ölçümü araştırmasının sonuçları belli oldu

URYAD Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın sonuçları, URYAD A.Ş ile Nielsen ev sahipliğinde düzenlenen lansman ile açıklandı.

URYAD A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı ve Genel Müdürü Olcay Akay, URYAD olarak uzun ve zahmetli bir sürecin ardından sona gelinen noktada araştırma sonuçlarının sektörün gelişmesine katkı sağlayacağına inandıklarını dile getirdi.

Nielsen Watch Türkiye Genel Müdürü Erdem Tolon ise URYAD Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın dünya araştırma sektörü standartlarında bir kaliteyle sonuçlandırdıklarına dikkat çekti. 

Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın sonuçlarına göre; ilk sırada yer alan Kral FM’i sırasıyla TRT FM, Power Türk, Süper FM ve Metro FM izliyor.

Araştırma evreni, Veri Tabanı Araştırması’ndan çekilmiş 30 il dahilinde yaşayan haneler ve bu hanelerde yaşayan 12 yaş ve üzeri radyo dinleyen bireylerden oluşuyor. Raporlama İstanbul-Ankara-İzmir dahil olmak üzere toplamda 30 ilden elde edilen verilerden kümülatif bazda aylık olarak yapılacak. Araştırma ulusal-bölgesel ve yerel olmak üzere tüm radyoların katılımına açık.

Araştırma sonuçlarına yakından bakmak için yayımlanan çalışmanın üzerine tıklamanız yeterli.

Radyo+Dinleyici+Olcumu+Arastirma+Raporu_sonuclari-

Fotoğraf: Flickr kullanıcısı kasiQ kmjw