Skip to main content

Tarantino’nun hazırladığı NFT koleksiyonu 1994 yapımı filme yeni bir bakış açısı getirebilir.

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino, 1994 yılında vizyona giren filmine ait görüntülerden ve çalışmalarından bir NFT koleksiyonu hazırladı. Bu koleksiyonun filmin kesilmemiş ilk senaryosu, Tarantino’nun yorumları ve hem yönetmenin kendisi hem de filmle ilgili bazı gizli içeriklerden oluşacağı belirtildi. Bu gizli içerikler arasında filmin hiç görülmemiş 7 sahnesi de var.

Satılacak olan NFT’lerin gelişmiş gizlilik ve erişim kontrolüne sahip olacakları açıklandı. Zira içeriklerin gizli kalabilmeleri ve deneyimin sadece içerikleri satın alan kullanıcılar tarafından yaşanabilmesi hedefleniyor. İçerikleri satın alan kullanıcıların sahip oldukları materyalleri kimseyle, kısıtlı sayıda insanla ya da dünyayla paylaşma seçenekleri olacak.

Bu içerikleri paylaşmaktan mutlu olduğunu söyleyen Tarantino, Secret Network adlı akıllı sözleşmelerin ve gizli NFT’lerin fanlar ile sanatçıları bir araya getiren yeni bir ortam yarattıklarını ve bu dünyanın parçası olmanın heyecanını taşıdığını da ekledi.

Blokzinciri üzerinde yapılan satışların bu yılın üçüncü çeyreğinde 10,7 milyar dolara ulaştığı tahmin ediliyor. Business Insider’in haberine göre bu meblağ önceki çeyreklerde yaklaşık 2 milyar dolar kadardı. Üçüncü çeyrekte satış hacminin yaklaşık %704 arttığı kaydedildi.

Açıklamada Quentin Tarantino’nun pek çok filminin geniş kitlelerce beğenilmesine rağmen Pulp Fiction’un tüm filmleri arasında dikkat çektiği belirtildi. Pulp Fiction, En İyi Film de dahil olmak üzere yedi dalda Oscar’a aday gösterilmiş; Tarantino, En İyi Senaryo Ödülü’nün sahibi olmuştu.

NFT’ler OpenSea adlı NFT pazarında satışa sunulacaklar.

Kaynak: Quentin Tarantino is auctioning NFTs of 7 never-before-seen clips from Pulp Fiction – Business Insider