Skip to main content

Publicis Groupe bünyesinde faaliyet gösteren Leo Burnett, Publicis Emil, Saatchi & Saatchi ve Voden Genel Müdürü olarak görev alacak isim belli oldu.

Publicis Groupe Türkiye, Birçim Öztaşkın’ın Publicis Groupe bünyesinde faaliyet gösteren Leo Burnett, Publicis Emil, Saatchi & Saatchi ve Voden Genel Müdürü olarak atandığını duyurdu.

Birçim Öztaşkın, meslek yaşamına 2001 yılında Yorum Reklam Ajansı’nda başladı. Proximity İstanbul, M.A.R.K.A., Rabarba ve Saatchi&Saatchi’de yönetici pozisyonlarında çalışan Öztaşkın, bugüne kadar birçok küresel ve ulusal markaya hizmet verdi. Publicis Groupe Türkiye’deki görevlerine, 2017’deki “Power of One” yapılanmasının ardından iş geliştirme lideri olarak devam etti. Bu dönemde Gruptaki tüm yetkinlikleri yakından tanıma şansını bulup, ajanslarla çok yakın çalıştı ve Grubun büyümesine katkıda bulundu. Sonrasında Publicis Emil’in Türkiye’deki kurucu liderliğini üstlenen Öztaşkın, mevcut görevinin yanı sıra Leo Burnet, Voden ve Saatchi & Saatchi ekiplerinin de Genel Müdür Yardımcılığını yürüttü. Birçim Öztaşkın, yeni görevinde Publicis Groupe Türkiye CEO’su İnanç Dedebaş ile birebir çalışacak.