Skip to main content

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu attığı tweet ile online olarak PTT üzerinden ücretsiz maske dağıtımına başvurulabileceğini duyurdu.

Coronavirus salgını karşısında alınan tedbirler gün geçtikte artırılıyor. En son duyurulan önlemler kapsamında toplu ulaşım araçları, pazar, market gibi halka açık yerlerde maske kullanımı zorunlu hale getirildi. Ancak maske takma konusunda açıklanan önlem fiyat ve bulunabilirlik konusunda tartışmaları beraberinde getirdi. Bildiğiniz gibi ilk vakanın açıklandığı günden itibaren maskelerin fahiş fiyatlarla satışı konusunda ilgili bakanlık fırsatçı satıcılara savaş açmıştı. Vaka sayısının arttığı son günlerde ise en basit cerrahi maskeleri bile piyasada bulmak çok zor hale geldi.

Bugün Türkiye’nin farklı illerinde halka açık yerlerde belediyeler tarafından ücretsiz olarak dağıtılmaya başlanan maskelerin halka ulaştırılması konusunda bir son dakika haberi geldi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu attığı tweet ile online olarak PTT üzerinden ücretsiz maske dağıtımına başvurulabileceğini duyurdu.

Bu uygulama ile vatandaşlar ücretsiz bir şekilde ePTTAVM üzerinden maske temin edilebilecek. Ücretsiz maske temini için ePTTAVM üzerinden ilgili iletişim bilgilerinizi doldurduktan sonra sipariş oluşturabiliyorsunuz. İlgili adresteki her vatandaş için her hafta 1 paket( 5 adet maske) PTT ile ücretsiz olarak geleceğini de belirtelim. Eğer siz de ücretsiz bir şekilde maske temin etmek istiyorsanız, buradan ulaşabilirsiniz.