Skip to main content

LinkPlus, Haziran 2018 itibariyle CAD, ürün yaşam döngüsü Yönetimi (PLM), Endüstri 4.0, servis yaşam döngüsü yönetimi, nesnelerin interneti (IoT) ve artırılmış gerçeklik (AR) alanlarında çözümler sunan PTC’nin Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği anlaşmaya imza attı.

Türkiye’de 25 yıldır Oracle’ı temsil eden ve 2016’da Redington kuruluşları arasına giren LinkPlus; Hitachi, Red Hat, Trend Micro, Splunk, Versa Networks, Veritas ve Mobilelron gibi şirketlerle gerçekleştirdiği işbirliklerini sürdürüyor. Bu büyümenin yeni adımı ise Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD), Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM), Endüstri 4.0, Servis Yaşam Döngüsü Yönetimi, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Artırılmış Gerçeklik (AR) alanlarında çözümler sunan PTC ile yapılan anlaşma oldu. PTC’nin, 30 ülkede 6 binden fazla çalışanı, 1150 iş ortağı ve 300 bin çözüm geliştiricisi bulunuyor.

PTC ile gerçekleştirdikleri iş birliğiyle şirket ve kurumlara çağın teknolojilerine uyum sağlamalarında yardımcı olacaklarını ifade eden LinkPlus Genel Müdürü Cem Borhan şöyle konuştu: “IoT pazarı hızla gelişmeye ve etkisini her geçen gün artırmaya devam ediyor. Hızlı teknoloji adaptasyonu, artan güvenlik tehditleri, müşterilerin gelişmiş verimlilik ve düşük toplam maliyet talepleri ve 5G gibi geleceğin teknolojilerinin IoT pazarını daha da ileriye taşımayacağı öngörülüyor. PTC ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği sayesinde birçok şirketin bu sürece çok daha kolay adapte olmasına ve global rekabette öne çıkmalarına yardımcı olacağız.”

LinkPlus ile olan iş birliğinin en doğru zamanda gerçekleştiğini düşündüklerini dile getiren PTC Türkiye ve Yunanistan Genel Müdürü Bilgehan Baykal da şunları söyledi: “PTC olarak 2013 yılından beri yaptığımız yatırımlarla 4. Endüstri devrimini şekillendiriyoruz. LinkPlus ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğiyle de çözümlerimizi Türkiye’deki şirketlerle buluşturmaya başladık. LinkPlus’ın uluslararası standartlardaki hizmeti, bilgi birikimi, tecrübesi ile PTC’nin üstün ve yenilikçi teknolojisi birleşince, iş dünyasının sunulan hizmetlere hızla adapte olmasını sağlayacağımıza inanıyoruz.