Skip to main content

Preply, uluslararası girişim fonları ve melek yatırımcılar tarafından yönetilen Series Seed turunda 1.3 milyon dolar yatırım aldı

Uluslararası özel eğitim platformu Preply, uluslararası girişim fonları ve melek yatırımcılar tarafından yönetilen Series Seed turunda 1.3 milyon dolar yatırım alarak büyümeyi sürdürüyor. 2013 yılında Ukrayna’nın başkenti Kiev’de kurulan Preply; Polonya, Ukrayna, Rusya, Meksika ve Brezilya pazarlarında aktif olarak faaliyet gösteriyor. 25 bin özel eğitmenin, 70 bin öğrenciye hizmet sunduğu Preply aracılığıyla 27 farklı dilde her ay 10 bin saat ders yapılıyor. Preply, eş zamanlı olarak Almanya, Birleşik Krallık ve İspanya’da da faaliyetlerine başlamayı planlıyor.

Preply

Hızlı büyüme dikkatleri üzerine çekti
2015’ten bu yana çekirdek takımını 5’e, gelirlerini de 10’a katlayan Preply’nin bu başarısı birçok yatırımcının da dikkatini çekiyor. Destekleyen yatırımcıların ve girişim fonlarının daha iyi bir dünya için eğitime yatırım yaptığına dikkat çeken Preply Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Kirill Bigai sözlerini şöyle sürdürdü; “Yeni ortaklarımızın yanı sıra Preply takımını ve topluluğunu da takdir ediyorum. Aldığımız 1.3 milyon dolarlık yatırım, eğitim sektöründe verdiğimiz yenilikçi hizmetin mükemmelliğini kanıtlıyor.”

Yatırımcılar Preply’ı desteklemekten memnun

Özel eğitim pazarının çok büyük olduğunu ve hala tüm dünyayı kapsamadığını belirten Preply yatırımcılarından DocPlanner.com’un Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mariusz Gralewski, “Özel eğitim pazarı çok büyük ve hala tüm dünyaya yayılmadı. Ben Preply’ın gelişimini yıllık olarak gözlemlerken başarılı olduklarını fark ettim. Bu şirketin küresel pazarda daha iyi bir noktada olmak için doğru girişimci kadrosuna sahip olduğuna inanıyorum” diye belirtti.