Skip to main content

2012 yılında Twitter tarafından satın alınan blog sitesi Posterous 30 Nisan’da kapanıyor. Eğer blog sitesi üzerinde hesabınız bulunuyorsa, bir kaç adımda paylaşımlarınızı koruyabileceksiniz. 2008 yılında kurulan blog sitesi Posterous, farklı…

2012 yılında Twitter tarafından satın alınan blog sitesi Posterous 30 Nisan’da kapanıyor. Eğer blog sitesi üzerinde hesabınız bulunuyorsa, bir kaç adımda paylaşımlarınızı koruyabileceksiniz.

2008 yılında kurulan blog sitesi Posterous, farklı tasarımı ve pratik kullanımıyla blogger’ların hesap aldığı bir platform olmuştu. Geçtiğimiz yıl Twitter’a katılan platform, yeni özellikler ekleyerek hayatına kaldığı yerden devam edebilmişti.
30 Nisan’da internette ve mobil uygulamasında yayın hayatına veda edecek olan blog sitesi, Şubat ayında paylaştığı duyurusunda Twitter’a ağırlık vereceğini açıklamıştı.
Üç gün sonra kapanacak Posterous’ta 31 Mayıs’a kadar fotoğraf, video ve yayınlarınızın yer aldığı Posterous hesaplarınızın hepsini kendi bilgisayarınıza indirme imkanı bulabileceksiniz.
Bunun için şu adımları izleyebilirsiniz:
  • Siteye giriş yaptıktan sonra posterous.com/#backup adresine gidin
  • Paylaşımlarınızı indirmek içinse hesap adının yanındaki ‘request backup’a tıklayarak; hesabınızdakileri yedeklemek için istek gönderin.
  • Blogunuzdaki paylaşımlarınız yedekleme için hazır olduğunda ise size bir eposta gönderilecek.
  • Sonrasında ise posterous.com/#backup adresine geri dönebilirsiniz. zip halinde olan dosyayı indirebilirsiniz.
Eğer hesabınızı bir başka blog platformuna yönlendirmek isterseniz; içeriğinizi aktarmak için WordPress ve Squarespace size bu imkanı sunuyor. Justmigrate sitesi de tüm site paylaşımlarınızı Tumblr sitesine aktarıyor.