Skip to main content

Porsche Türkiye, yeni Taycan modelini Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde özel bir etkinlikle tanıttı.

Türkiye’de ilk defa tanıtılan yeni Taycan modeli, Zorlu PSM’de gerçekleştirilen ve Porsche müşterilerinin yanı sıra iş, moda, tasarım, medya sektörü ve cemiyet dünyasından isimlerin katıldıkları özel bir etkinlikle kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Porsche Taycan’ın özellikleri, yeni medya sanatçısı Süleyman Yılmaz’ın Porsche Taycan için ürettiği dijital eser aracılığıyla deneyimlendi.

Yeni Porsche Taycan’ın özellikleri

  • Yeni Taycan’da menzil önceki modele kıyasla yüzde 35’e kadar artırılarak şehir içinde maksimum 871 km’ye ulaştırıldı.
  • Tüm Taycan versiyonları 320 kW’ye kadar artan batarya kapasitesi ile yüzde 10’dan yüzde 80 şarj seviyesine 18 dakika içerisinde ulaşarak daha hızlı şarj imkânı sunuyor.
  • Tüm yeni Taycan modelleri her versiyonda artık daha fazla standart donanım seçeneği sunuyor. Ayrıca yeni Taycan’da ilk defa opsiyonel olarak sunulan Porsche Active Ride süspansiyonu, sürüş konforu ile dinamikler arasında olağanüstü bir denge sağlıyor.
  • Dış tasarımda ise yüksek çözünürlüklü HD Matrix ön farlar ve arka stop farları da dahil olmak üzere ön ve arka tasarımını yeniledi. Ayrıca, Turbonite renkli detaylar ile hem dış hem de iç mekânda Turbo ve Turbo S modellerinin daha dikkat çekici bir görünüm sunuyor.