Skip to main content

“GarantiPartners”ın ilk mezunlarından Poltio, New York ofisini açtı.

Garanti Bankası’nın girişim hızlandırma programı GarantiPartners’ın sosyal anket platformu Poltio.com, Aralık ayı itibarıyla programı tamamladı. Globalleşme ve büyümeye odaklanan Poltio, programa kabul edildikten sonra cirosunu %119 artırarak 1 milyon TL’lik yatırım aldı. Poltio.com bu yatırımla New York’ta Poltio Inc’i kurdu ve ilk yabancı müşterisiyle de çalışmaya başladı. Ağustos 2014’te hayata geçirilen Poltio.com’da bugüne kadar yaklaşık 16 milyon tekil kişi tarafından 200 milyon oy kullanıldı.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Cemal Onaran,” İlk mezunlarımızdan olan Poltio’nun GarantiPartners’ta çalıştığı süre boyunca gösterdiği gelişimden büyük mutluluk duyduk. Önümüzdeki dönemde Poltio ekibinin çok daha başarılı işlere imza atacağına inanıyoruz. GarantiPartners’taki tüm girişimcilerimizin, bilgi ve tecrübelerini artırarak, Poltio örneğinde olduğu gibi, gösterdikleri gelişimle, diğer girişimcilere örnek olmasını ve ilham vermesini sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Poltio’nun Kurucu CEO’su Ahmet Tosun da, “Tüm ekip olarak Poltio’nun sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada kullanılan bir platform olacağına inanıyoruz. GarantiPartners programında Türkiye’de ofis, mentörlük ve Garanti Bankası’ya işbirliği gibi bir çok destek aldık. Organize ettikleri Silikon Vadisi seyahatinde birçok yatırımcıya sunum yapma fırsatımız oldu ve aldığımız geri bildirimlerle yurt dışı vizyonumuzu çizdik. Bu kapsamda geçtiğimiz Ağustos ayında New York ofisimizi açtık ve ilk müşterimizle çalışmaya başladık.” diye konuştu.