Skip to main content

Bir dönem Türkiye’de de fırtınalar estiren Pokémon, 25. yaşını Katy Perry, Post Malone ve ZHU gibi ünlü müzisyenlerin katkıda bulunduğu bir albüm ile kutladı.

Bir dönem ülkemizde de fırtınalar estiren Pokémon, 25 yaşına bastı.

Çizgi dizisinden oyunlarına, oyun kartlarından oyuncaklarına, sinema filmlerine, bugüne kadar pek çok farklı formatta fanları ile buluşan Pokémon, 25. yaşını Katy Perry ve Post Malone ile kutladı.

Bu özel yıldönümünde Pokémon’un kültürel bir güç olarak yerinin sağlamlaştırılması, eski fanlara serinin geldiği noktanın anlatılması ve yeni deneyimlerin eğlenceli bir şekilde aktarılabilmeleri için bir kampanya hazırlandı. Universal Music Group, bu kampanyanın bir parçası olarak, fanların aynı anda aynı sanal konserleri izleyebilecekleri, pop-up şovlara ve diğer etkinliklere katılabilecekleri bir platform geliştirirken; yine Universal Music Group imzalı bir de müzik albümü piyasaya sürüldü. “Pokémon 25: The Album” adı verilen albümde yer alan sanatçıların Pokémon evreni ile bağlarının olmasına özellikle dikkat edilirken, albümde dünyaca ünlü isimler de yer aldı.

Albümün ilk teklisi olan “Electric”, Katy Perry tarafından seslendirilirken, Perry’nin ilham kaynağı serinin belki de en çok sevilen karakteri Pikachu oldu. J Balvin, Mabel, ZHU, Tierra Whack ve Lil Yachty’nin de yer aldığı albüm için Post Malone da “Only Wanna Be With You” adlı bir Hootie & the Blowfish şarkısını yorumladı.

Pokémon’un akıllara kazınan jenerik müziği “Gotta Catch ‘Em All” ise albümde yer almadı.

Kaynak: Post Malone and Katy Perry celebrate Pokémon’s 25th anniversary – Ad Age