TEKNOLOJİ

DigitalAge | 21.02.2013 - 14:21

PlayStation 4 tanıtıldı

Merakla beklenen PlayStation 4 konsolu dün New York’ta gerçekleşen bir etkinlikte tanıtıldı. PS4’ün içerisinde AMD’nin geliştirdiği x86 tabanlı işlemciyi kullandığı söylentileri doğruluğa kavuştu. Bunun dışında AMD’ye ait gelişmiş bir GPU, 8GB GDDR5 bellek, dahili sabit sürücü, USB 3.0 gibi özellikleri bulunuyor.  Son PlayStation’nın kumandası DualShock 4’te hareket algılama sensörleri, çift analog çubuk, dokunmatik yüzey (touchpad) […]Merakla beklenen PlayStation 4 konsolu dün New York’ta gerçekleşen bir etkinlikte tanıtıldı.
PS4’ün içerisinde AMD’nin geliştirdiği x86 tabanlı işlemciyi kullandığı söylentileri doğruluğa kavuştu.
Bunun dışında AMD’ye ait gelişmiş bir GPU, 8GB GDDR5 bellek, dahili sabit sürücü, USB 3.0 gibi özellikleri bulunuyor. 
Son PlayStation’nın kumandası DualShock 4’te hareket algılama sensörleri, çift analog çubuk, dokunmatik yüzey (touchpad) ve bir sosyal paylaş butonuna yer verildi. 
Bir önceki modelinden farklı özellikler taşıyan PS 4 oyun konsolu mevcut PS3 oyunlarını desteklemeyecek.
Diablo 3 PS 4’te 
Etkinlikte ayrıca Sony, PS4 oyunlarına da yer verdi. PS3’ün en çok satan oyunlarından Killzone’un bir ek paketi olan KillZone Shadowfall başta olmak üzere Driveclub, Infamous, Second Son isimli oyunların PS4 için yenilendiği belirtildi. Bu oyunların arasında en dikkat çekici olan Diablo 3 oyununun PlayStation 4’te de oynanabileceği müjdesi verildi.
Fiyatı
PlayStation 4’ün oyun kolu dışında tamamının gösterilmediği etkinlikte herhangi bir fiyat bilgisi verilmedi.