Skip to main content
ATAMALAR

Pladis Global’e CDO ataması

Ülker’in küresel arenadaki temsilcisi pladis, CDO pozisyonuna Anthoula Madden’ı getirdi. Ayrıntılar haberimizde…

Anthoula Madden, pladis’e CDO (Chief Digital Officer) olarak atandı. Anthoula Madden, Yıldız Holding şirketlerinden olan pladis’in operasyon modeli ve yeni BT süreçlerini farklı bölge ve markalar için yeniden şekillendirerek yönetmekten sorumlu olacak. Madden, pladis’te göreve başlamadan önce en PricewaterhouseCoopers’da (PwC) EMEA Bölgesi Dijital Dönüşüm Uygulamaları Bölümü’nde şirket ortağı idi. Birmingham Üniversitesi Fizik Bölümü’nden mezun olan Madden, Londra Üniversitesi’nden 1990 yılında doktora derecesi aldı.

Atamaya ilişkin bir açıklama yapan pladis CEO’su Cem Karakaş, “Anthoula Madden dünyanın önemli danışmanlık firmalarında liderlik pozisyonlarında çalıştı. Kendisi küresel dijital dönüşüm projelerinde geniş bir deneyime sahip. Gelecekteki büyüme stratejimizin bir parçasına destek olarak, Madden’ın yeni teknolojilere uyum sağlamamızda anahtar bir role sahip olacağına inanıyoruz” diyor.

Pladis 2014 yılında hayata geçti

2014 yılı Kasım ayında United Biscuits’i satın alarak küresel bir oyuncu olan Yıldız Holding, esas işi olan bisküvi, çikolata, şekerleme işlerini, pladis adıyla tek bir şirket altında birleştirdi. Ülker böylece Godiva, United Biscuits ve Demet’s şirketlerinin ve markalarının toplam 300 yılı aşkın tecrübelerini bir araya getirdi.
Yıldız Holding’in, Godiva’nın perakende operasyonu hariç, bisküvi, çikolata, şekerleme işlerini kapsayan yeni pladis ismi Latincede yedi yıldızdan oluşan Pleiades takım yıldızından ilham alınarak türetildi. Bu takım yıldızını Aztekler Maya, Japonlar Subaru olarak adlandırıyor. Pleiades’e İran’da Pervin, Arapçada Süreyya deniyor. Türkiye’de ise Ülker olarak geçiyor.