İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 01.07.2020 - 09:03

Philips Vakfı ve Philips Türkiye’den Covid-19 mücadelesi için işbirliği

Philips Vakfı, Philips Türkiye ve Türkiye Acil Tıp Derneği işbirliği ile hastanelerin acil servislerine mobil ultrason ürünü ile destek oluyor.

Philips Vakfı, Philips Türkiye işbirliği ile Covid-19 mücadelesi kapsamında Türkiye Acil Tıp Derneği yönlendirmesiyle sağlık çalışanlarına tıbbi cihaz bağışı desteğinde bulunduğunu duyurdu.

Philips Vakfı, Philips Türkiye işbirliği ve Türkiye Acil Tıp Derneği’nin yönlendirmesiyle hastanelerin acil servislerine mobil ultrason ürünlerini bağışladı. Ultrason cihazları ambulanslar, hastaneler ve acil servisler de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda, akciğerde Covid-19’dan kaynaklanan görüntü değişikliklerinin tespit edilebilmesi veya olası kardiyak komplikasyonlar için tarama yapmak, hastalığın sürecini tespit etmek ve izlemek için kullanılıyor. Bu sayede, sağlık çalışanları virüse maruz kalan hastaları daha kolay bir şekilde izleyerek, hastalara daha iyi bakım sağlayabiliyor.

Philips Türkiye CEO’su Haluk Karabatak: “İnsanı işin merkezine alan lider bir sağlık teknoloji şirketi olarak, geliştirdiğimiz inovatif ürün ve hizmetlerimiz ile tüketicilerimizin her zaman yanındayız. Türkiye Acil Tıp Derneği’nin işbirliği ile ihtiyaç duyan hastanelere mobil ultrason ürünümüzü ulaştırarak, Covid-19 mücadelesine desteğimizi sürdürüyoruz. Bu doğrultuda iş birlikleri için hem Philips Vakfı’na hem de Türkiye Acil Tıp Derneği’ne çok teşekkür ederim” dedi.

Türkiye Acil Tıp Derneği Genel Sekreteri Doç. Dr. Bülent Erbil: “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de mücadele ettiğimiz Covid-19 için en başından beri tüm sağlık çalışanları ile omuz omuza çalışıyoruz. Philips Vakfı ve Philips Türkiye tarafından yapılan teknolojik tıbbi cihaz bağışı bu noktada değerli olmuştur. Hastanelerin acil servislerine destek olan Philips Vakfı ve Philips’e teşekkür ediyorum” dedi.