İŞ DÜNYASI

Digital Age | 08.04.2022 - 16:50

Peter Thiel, Warren Buffett’ı kripto para düşmanı olmakla itham etti

Thiel, Buffett gibi kripto paralara yatırım yapmayan ve kripto paraları eleştiren etkili iş insanlarının kripto paraların yükselişine engel olduklarını düşünüyor.

Bitcoin 2022 konferansında konuşan Peter Thiel, Warren Buffett’ın kripto paraları eleştirmesinin, kripto paraların benimsenmesini yavaşlattığını belirtti. PayPal’ın ve Palantir’in kurucularından olan Thiel, “Omaha’dan sosyopat büyükbaba” olarak tanımladığı Buffett’ın Bitcoin fanları için “bir numaralı düşman” statüsünde olduğunu söyledi.

Thiel, Buffett’ın ardından JPMorgan CEO’su Jamie Dimon ve BlackRock CEO’su Larry Fink’i de eleştirerek, Dimon ve Fink’i Buffett ile birlikte “finans gerontokrasisinin üyeleri” olmakla itham etti.

Bitcoin’in bulunduğu noktadan 10 kat ya da 100 kat yükselmesi için eleştirdiği insanlar ile savaştıklarını söyleyen Thiel, Founders Fund adlı kendi fonu ile Bitcoin’e yatırım yapmıştı.

Thiel’in Buffett’ı hedef almasının ardında yatan nedenin Buffett’ın Bitcoin’i değersiz bir yanılsama olarak gördüğünü açıklaması ve 1630’lu yıllarda yaşanan Lale Çılgınlığı’na benzetmesi olduğunu düşünülüyor.

Kaynak: Peter Thiel calls Warren Buffett an enemy of bitcoin — and says the investor’s criticism of crypto is weighing on its price – Digital Trends