Skip to main content

İngiltere merkezli dijital spor medyası şirketi Perform bünyesindeki mackolik.com ve sahada.com, mobil uygulamalarında kullanıcı sayısıyla öne çıkıyor.  Son 3 ay içinde 500 bin kişi tarafından indirilen ücretsiz uygulamaların iOS, Android…İngiltere merkezli dijital spor medyası şirketi Perform bünyesindeki mackolik.com ve sahada.com, mobil uygulamalarında kullanıcı sayısıyla öne çıkıyor. 
Son 3 ay içinde 500 bin kişi tarafından indirilen ücretsiz uygulamaların iOS, Android ve Windows Phone 8 platformlarındaki toplam indirilme sayısı 2 milyon civarında bulunuyor. 
mackolik.com ve sahadan.com’un sayfa gösterimi ise 225 milyonun üzerinde. Akıllı telefonların dışında Java platformuna uygun uygulamalarıyla da aylık toplam sayfa gösterim sayısı yaklaşık 100 milyon civarında. 
Perform Türkiye Genel Müdürü Emre Uğurlu, “Biz dijital ürünlerimizi üretirken artık mobil, bilgisayar ya da tablet şeklinde ayrım yapmıyor, her cihaza uygun ürünler geliştirmeye özen gösteriyoruz. Spor içeriği, kullanıcıların anında haberdar olmak ve nerede olurlarsa olsunlar ulaşmak istedikleri bir içerik türü. Biz de gerek mobil sitelerimiz gerekse mobil uygulamalarımızla en hızlı spor içeriğini en doğru şekilde sporseverlere ulaştırıyoruz. Spora ilginin çok yoğun olduğu ülkemizde, mobil ürünlerimiz ürettikleri trafik ve kullanımla mobil içerik konusunda Perform’u Türkiye’de zirveye taşıyorlar.” diye konuştu.