Skip to main content

Perakende sektörünün Türkiye’deki en büyük ve verimli buluşma platformu Perakende Günleri’18 için geri sayım başladı.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda, 2 gün sürecek Perakende Günleri’18, 28 Kasım Çarşamba günü kapılarını açıyor.

Bu sene ‘Retail Experience Exchange’ teması ile deneyimlerden öğrenmeye odaklanan Perakende Günleri’18, 27 farklı oturumda, ulusal ve yerel 30 ayrı konuşmacısı ile 18. kez sektörü buluşturacak.Soysal tarafından bu sene 18.’si düzenlenecek Perakende Günleri’nde, perakende sektörü ve ilgili tüm sektörlerin güncel durumu ve sektörün sorunlarına çözüm yolları tartışılırken, sektörün geleceğine yön verecek konular ile sektördeki yenilikler de ele alınacak.

Perakende Günleri’18’in bu seneki yabancı konuşmacıları arasında Facebook Küresel Pazarlama Çözümleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Carolyn Everson, yeni çağın çarpıcı düşünürü Peter Hinssen, 23 yıl boyunca ALDI’de üst düzey yönetici ve CEO olarak görev yapmış Paul Foley, Guess Saatleri’nin global başarısının arkasındaki CEO Cindy Livingston ve Communisis Global Satış ve Pazarlama Direktörü Joe Ward yer alıyor. Facebook Küresel Pazarlama Çözümleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Carolyn Everson, dijital dünyadaki trendleri değerlendirirken Facebook, Instagram, Messenger ve WhatsApp’ın yer aldığı Facebook ailesi aplikasyonları ile sürdürülebilir büyüme ve etki yaratma fırsatlarını paylaşacak. Peter Hinssen, son kitabı ‘The Day After Tomorrow’ kitabından yola çıkarak, konuşmasında yarından sonra da hayatta kalmak için firmaları bugünden harekete geçmeye, radikal ve uzun dönemli düşünmeye davet ederken, çağa uyumlu, çevik ve yeni fırsatları yakalayabilmek için de öneriler sunacak. Bugün büyük perakende firmalarına danışmanlık yapan, daha önce 23 yıl boyunca ALDI’de üst düzey yönetici ve CEO olarak görev yapmış Paul Foley ise indirim market devi ALDI’nin satış ve kârlılık modelini anlatarak tüm sektöre ilham verecek sırlarını paylaşacak. Bir diğer yabancı konuşmacı olan Cindy Livingston konuşmasında dünya genelinde 2 bine yakın mağazası olan Guess Saatleri’nin sağlıklı büyümek için dört ilkesini katılımcılarla paylaşırken Gc markasının başarı hikayesini anlatacak. “İşimiz basit, karmaşıklaştıran biziz” diyen Communisis Global Satış ve Pazarlama Direktörü Joe Ward ise konuşmasında en basit temel prensiplerin perakendede nasıl başarıyı getireceğini anlatacak.

Vestel, Simit Sarayı ve Bankalararası Kart Merkezi ana sponsorluğunda düzenlenen Perakende Günleri’18’in yerli konuşmacıları arasında ünlü Yönetmen, Senarist ve Yazar Ferzan Özpetek, Vestel Genel Müdürü Ergün Güler, Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu, Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş. Oksijen Tesisleri, Genel Müdürü Alp Gürdil, Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, Akakçe A.Ş. Genel Müdürü Koray Karataş, Shell Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Meltem Okyar Perdeci, Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, Günaydın Et Restoranları Kurucu Ortağı Cüneyt Asan, Facebook Türkiye Direktörü Derya Matraş, Altunbilekler Marketler Zinciri İnsan Kaynakları ve Kurumsallaşma Direktörü Öznur Altunbilek, Özhan Marketler Zinciri Genel Müdürü İbrahim Özhan, Philip Morris Sabancı Türkiye Genel Müdürü Filiz Yavuz Diren, ePTTavm.com Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu, Ekonomist Can Pamir, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, Dominos Grup CEO’su Aslan Saranga yer alıyor.