Skip to main content

Apple, kadın girişimciler ve uygulama geliştiricileri için ‘Girişimci Kampı’ programını başlattı.

Apple, uygulama geliştirme odaklı teknoloji laboratuvarı Girişimci Kampı ile, daha fazla kadının teknoloji sektöründeki ve ötesindeki liderlik rollerini üstlenmesinde yardımcı olmayı amaçlıyor.

Ocak ayında başlayacak iki haftalık ücretsiz kamp, kadın kuruculara Apple mühendislerinden bire bir kod yardımı alma, tasarım, teknoloji ve App Store pazarlaması oturumlarına katılma fırsatı verecek. Program, katılımcıların ekibinden en fazla üç kişiyi laboratuvara getirmesini sağlıyor. Bunun yanında şirketin bir kadın tarafından yönetilmesi (Kurucu, Kurucu Ortak, CEO) ve geliştirme ekibinde en az bir kadının olması gerekiyor.

Girişimci Kampı programa katılanlar için Apple ekosistemi hakkında bilgi edinme ve Apple yaratıcılarından doğrudan destek almalarına olanak sağlarken, Apple için hem uygulamaların miktarını hem de kalitesini artırmak için iyi bir fırsat olarak görülüyor. Programa katılan şirketler ayrıca, bir sonraki yıl yapılacak Dünya Geliştiriciler Konferansı için iki bilet ve Apple Geliştirici Programı’nda bir yıllık ücretsiz üyelik alacaklar. Program detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.