Skip to main content

Bloomberg HT’nin haberine göre; eBay’in satışları PayPal’in büyümesindeki yavaşlamadan nasibini aldı.  Dünyanın en büyük internet pazarlarından eBay’in, ilk çeyrek satışları beklenenin altında kaldı. eBay satışlarının ilk çeyrek beklentisini 3,77 milyar…

Bloomberg HT’nin haberine göre; eBay’in satışları PayPal’in büyümesindeki yavaşlamadan nasibini aldı. 
Dünyanın en büyük internet pazarlarından eBay’in, ilk çeyrek satışları beklenenin altında kaldı. eBay satışlarının ilk çeyrek beklentisini 3,77 milyar dolar olarak açıklarken 3,75 milyar dolarla beklentinin altında kaldı. İlk çeyrekte hüsrana uğrayan eBay ikinci çeyrek gelir ve kârının da beklenti altında olacağını açıkladı. 
İnternet üzerinden ödeme hizmeti sağlayan Paypal’in satış büyümesi, işlemlerden alınan miktarın düşmesiyle ilk çeyrekte bir yıl öncekine kıyasla yüzde 32’den yüzde 18’e geriledi. eBay bu düşüşü ekonomideki yavaşlama ve euro’nun düşmesine bağlıyor. Wedbush Securities Inc.’in analistlerinden Gil Luria, durağan büyümenin şirketi ikinci çeyrekte de olumsuz etkilemeye devam edebileceğini ifade ederek, “Küresel bir yavaşlama var gibi görünüyor ve EBay da bundan kaçamadı” ifadesin kullandı.