Skip to main content

Teknoloji devi, yeni dokunmatik ekran teknolojisini dahil eden cihazlarına ilişkin planlarını açıkladı.  Teknoloji dünyasında Microsoft, piyasada tutulan mini tablet alanında rekabete gireceği konuşuluyor. Guardian’da yer alan habere göre; Microsoft, Windows…

Teknoloji devi, yeni dokunmatik ekran teknolojisini dahil eden cihazlarına ilişkin planlarını açıkladı. 
Teknoloji dünyasında Microsoft, piyasada tutulan mini tablet alanında rekabete gireceği konuşuluyor. Guardian’da yer alan habere göre; Microsoft, Windows işletim sistemi ile çalışan dokunmatik ekrana sahip mini cihazları üretimi üzerinde çalışıyor. Bu yeni gelecek Microsoft ürünleriyse, çok satan iPad Mini ve Amazon Kindle Fire’a rakip olacak. 
Microsoft’un Finanstan Sorumlu Başkan Yardımcısı Peter Klein, yaptığı açıklamada önümüzdeki aylarda Microsoft’un yeni ürünlerini sunacağını belirtti. Klein ayrıca, Windows 8’nin yeni sürümü olarak nitelendirilen ‘Blue’yu bu yıl içinde sunacağına ilişkin bir ipucu verdi. 
Ayrıca Microsoft, birinci çeyrek sırasında PC satışlarında yaşadığı yüzde 14’lük düşüşü önemsemedi. Microsoft’un geliri 13,97 milyar dolar olup; net geliri ise geçen yıla oranla yüzde 18 artışla 6,1 milyar dolar değerinde. 
Microsoft, PC kullanımının azalmasıyla kendi yazılımını akıllı telefonlar ve tabletlere doğru genişletmeyi planlıyor. Geçtiğimiz kış sonunda, Surface etiketi altında cihazlarla uyumlu iki yazılım yayınlamıştı. Ancak, satışlar beklenildiği gibi olmayıp; yaklaşık olarak 1,5 milyon doları bulmuştu.