Skip to main content

PayPal toplam çalışan sayısının yaklaşık yüzde 7’sine denk gelen 2 bin kişiyi işten çıkarmayı planladığını duyurdu.

Teknoloji devlerinin işten çıkarma dalgasına PayPal de dahil oldu. Online ödeme şirketi çalışanlarının yüzde 7’sini, yani yaklaşık 2 bin kişiyi işten çıkaracağını açıkladı.

PayPal CEO’su Dan Schulman’a göre işten çıkarmalar önümüzdeki birkaç hafta içinde gerçekleşecek ve şirketin bazı bölümleri diğerlerinden daha fazla etkilenecek. Schulman, Microsoft, Google ve diğer teknoloji firmalarındaki gibi, PayPal’ın zorunlu makro-ekonomik koşullarla karşı karşıya kaldığı için bu kararı vermek zorunda kaldığını ifade etti.

Geçen sene Amazon, 10 bin kişiyi işten çıkarmayı planladığını duyurmuştu. Bu ayın başlarında Google’ın çatı şirketi Alphabet, 12 bin çalışanını işten çıkarma planlarını açıklamıştı. Daha önce de Microsoft, 11 bin kişiyi işten çıkaracağını söylemişti. Ardından Spotify da çalışan sayısını yüzde 6 oranında azaltmayı planladığını ve bunun da yaklaşık 600 çalışana denk geldiğini ifade etmişti. Son olarak ABD’li teknoloji şirketi IBM de geçen hafta, 3 bin 900 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı.

Kaynak: PayPal is laying off 2,000 employees – engadget