Skip to main content

Facebook, Instagram, WhatsApp, Etsy, Telegram, Messenger, Twitter, Letgo ve SMS olmak üzere 9 platformdan ödeme alınmasını sağlayan Paymes, 6 milyon TL’lik yeni bir yatırım aldı.

Sosyal medya platformları üzerinden satış yapan birey ve/veya kurumların herhangi bir ek uygulamaya, bütçeye ihtiyaç duymadan ödeme almasına olanak sağlayan Paymes, 6 milyon TL’lik yeni bir yatırım aldı.

Suudi Arabistan merkezli risk sermayesi fonu DAAL, Azerbaycan İnovasyon Ajansı ve bir melek yatırımcının katılımıyla aldığı Post Seed yatırımıyla Seri A turu yatırım hedeflerine bir adım daha yaklaşan Paymes, bu yatırımı Türkiye ve Azerbaycan operasyonlarını güçlendirmek ve Mena bölgesi operasyonlarını hızlandırmak için değerlendirecek. Azerbaycan’da kargo süreçlerinin iyileştirilmesi noktasında uygulamaya sokulacak olan Paymes Box’ın gelişimi noktasında bu yatırımın oldukça önemli olduğunun altını çizen Sabrican Zaim, Mena bölgesindeki operasyonu yönetmek üzere Bahreyn’de açacakları ofis çalışmalarına da büyük destek sağlayacağını dile getiriyor.

Mena bölgesindeki Paymes operasyonları hız kazanacak

Aylık bazda %145 ile büyümesini sürdüren ve her geçen gün kullanıcı sayısını katlayan Paymes aldığı yatırımla dikkat çekiyor. 6 milyon TL’lik yatırım alarak şirket değerlemesini 42 milyon TL’ye çıkaran şirketin önümüzdeki dönemlerde Bahreyn ofisini açarak Mena bölgesi operasyonlarına odaklanacağı belirtiliyor. Sepet ortalamalarının yüksek olduğu Mena bölgesinde sosyal ticaretin her geçen gün yaygınlaştığını altını çizen Sabrican Zaim bölgede sosyal ticaretin ödeme altyapısı olarak konumlanmak istediklerini ifade ediyor.