Skip to main content

Bitcoin, yükselen grafiğine devam etti ve 12,000 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Bitcoin, yükselen grafiğini sürdürerek bir günde yüzde 12 değer artışı ile bir buçuk yıldır ilk kez 12,000 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Bitcoin’in 12,000 dolar seviyesini en son Aralık 2017’de gördüğünü hatırlatalım. Bitcoin sonrasında daha da yükselerek 19,511 dolara kadar çıkmış, ancak bu güçlü yükselişin ardından  Şubat ayında 6,000 dolar seviyesinin altına inmişti.

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri’ye göre, Bitcoin fiyatında son dönemde yaşanan hızlı yükseliş birkaç faktöre bağlı olarak gelişiyor. Bunlardan ilki kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e ilgi göstermeye başlaması…Özellikle son 1 yıl içerisinde kurumsal yatırımcıların geleneksel varlık sınıfları ile uyumlu çalışan iş süreç ve yatırım karar mekanizmaları yoluyla Bitcoin’e yatırım yapmalarını mümkün hale getirmeyi hedefleyen yeni şirketler ve yapılar oluşturmaya yönelik ciddi girişimler ortaya çıktı. Saklama başta olmak üzere bu tür altyapı yatırımları hayata geçirilmeye başlandı.

Bitcoin neden yükseliyor? [Video]

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri‘nin son dönemde Bitcoin’de yaşanan fiyat değişimlerini Digital Age için değerlendirdiği videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz…