Skip to main content

2200 Pa güçlü emiş gücü, ayarlanabilir paspas, yıkanabilir hepa filtre, lazer teknolojisi gibi özellikleriyle dikkat çeken Anker’in robot süpürgesi Eufy RoboVac L70 Hybrid’e yakından bakalım.

Pandemi nedeniyle değişen ve artan teknoloji ihtiyaçlarının ön plana çıktığı 2020 yılının parlayan yıldızı adeta robot süpürgeler oldu. Salgın nedeniyle hijyen konusunun daha da önem kazanmasıyla birlikte evden çalışanların, evcil hayvan sahiplerinin, ev tozuna alerjisi olanların kurtarıcısı olan robot süpürgelere olan talep rekor düzeyde artarken, ürün çeşitliliğini beraberinde getirdi. Bu seçenekler arasında Anker’in Eufy RoboVac L70 Hybrid isimli robot süpürgesi de ülkemizde en çok tercih edilen ve aynı zamanda merak edilen modellerin başında geliyor. 2200 Pa güçlü emiş gücü, ayarlanabilir paspas, yıkanabilir hepa filtre, ekstra vakumlama gücü, lazer teknolojisi gibi özellikleriyle dikkat çeken Eufy RoboVac L70 Hybrid’e yakından bakalım.

Tasarım

Şarj ürünleri üretimi konusunda önde gelen markalarından olan Anker’in robot süpürgesi Eufy RoboVac L70 Hybrid’in tasarım özelliklerine bakacak olursak; şık bir tasarıma sahip olan cihaz, muadilleri gibi yuvarlak formda dizayn edilmiş. İki temizleme fonksiyonuyla rutin temizlik işlerini “her şey dahil” prensibiyle devralan minimalist tasarımlı Eufy RoboVac L70 Hybrid, 35,5 cm çapında ve 10,24 cm yüksekliğinde tasarlanmış. 3,86 kilogram ağırlığındaki cihazın üzerinde güç ve şarj butonu yer alıyor. 2’si 1 arada L70 Hybrid’in çift fırça ve alt silindiri evcil hayvan tüyleri dâhil olmak üzere kir ve döküntüleri emiyor. Süpürge; ön filtre, ana filtre ve bir koku azaltıcı filtre içeriyor. E12 olarak derecelendirilmiş olan E12 filtresi 0.01 mikron kadar küçük partiküllerin yüzde 99,95’ini yakalayabiliyor.

Eufy RoboVac L70 Hybrid özellikleri

Eufy RoboVac L70 Hybrid’in gelişmiş özellikleri ile kullanıcıların herhangi bir denetim olmaksızın zamandan tasarruf etmesini sağladığını hemen baştan söyleyelim. Yaklaşık bir ay süren testimizde elektrik süpürgeyi rafa kaldırdığımız bir süreç oldu diyebiliriz. Anker’in Eufy robot süpürge modelleri gibi RoboVac L70 Hybrid, zorlu köşelere bile ulaşabilen fırçaları, yüksek emiş gücü ve yıkanabilir HEPA filtresi ve sessiz çalışabilmeleriyle dikkat çekiyor.

Kutu içeriğinden bahsedecek olursak, Anker RoboVac L70 Hybrid kutusundan süpürgenin kendisi ile beraberinde; süpürge aparatı, paspas aparatı, şarj ünitesi, şarj adaptörü ve kullanım kılavuzu çıkıyor.

Eufy ailesinin en yeni ürünü olan L70 Hybrid, birçok robot süpürgeden farklı olarak Akıllı MOP paspasıyla ıslak-kuru temizlik yapabiliyor.

Eufy RoboVac L70 Hybrid’in öne çıkan özelliklerinden sonra ürünün kurulumuna geçiyoruz. Bunun için Anker Eufy Home uygulamasını uygulama marketinden indirip süpürge kurulumunu yapmak gerekiyor. Uygulama içerisinden hesabınızla oturum açarak robot süpürge modelinizi seçip Wİ-Fİ ağınıza bağlandıktan sonra süpürge artık temizliğe hazır hale geliyor.

Anker Eufy RoboVac L70 Hybrid

Uygulama özellikleri

Eufy Home uygulamasından kısaca bahsedecek olursak, uygulama ana sayfasındaki bölümlerde; emiş gücü ayarları, temizle, şarj et, bölge temizleme, temizlik geçmişi butonlarını görüyoruz. Anlaşıldığı gibi, temizle dediğimizde cihaz şarj cihazından çıkarak haritalandırdığı evi tercihinize göre temizledikten sonra şarj istasyonuna geri dönüyor. Bunun yanında istediğiniz zaman aralığında cihazınızı programlayarak evinizin bölümlerini temizleyebiliyorsunuz.

Emiş gücü ayarlarında ise, sessiz modda çalıştırabileceğiniz gibi yüksek emiş gücüne getirdiğinizde maksimum güçte temizlik yapabilirsiniz. Uygulamada süpürgeyi manuel olarak da kontrol edebiliyorsunuz, ayrıca cihaz bir yere takıldıysa telefonunuza bildirim geliyor.

Eufy RoboVac L70 Hybrid’i şarj istasyonuna bağladıktan ve uygulama ile eşleştirip ürün kurulumunu yaptıktan sonra artık temizliğe geçebiliriz. Süpürge çalışmaya başladığından itibaren evinizi haritalandırmaya başlıyor. Akıllı robot, gelişmiş sensörlerle birleştirilmiş 2200 Pa ultra güçlü emiş gücüyle diğer cihazlardan çok daha kapsamlı bir temizlik yaptığını söyleyebiliriz. Cihaz çalıştığında tabii ki ortamda bir süpürgenin çalıştığını anlıyorsunuz ancak normal elektrikli süpürge sesi ile kıyaslandığı zaman adeta bir devrim gibi geliyor.

Anker Eufy RoboVac L70 Hybrid

Robot, sessiz modda 58 desibel çıkış sesiyle çalışarak, sensörleri sayesinde köşeleri kolaylıkla dönebiliyor ve tam anlamıyla köşe bucak temizlik yapıyor. Daire şeklindeki süpürgenin yan tarafındaki fırça sayesinde zemin ve duvar aralarında rahatça temizleyebiliyor. 10,24 cm yüksekliğindeki mobilyaların altına rahatça girebiliyor, ince ve kalın tüylü halıların üzerine rahatça tırmanabiliyor. Ancak saçaklı bir halınız varsa, saçaklara biraz da olsa takıldığını söyleyelim. Süpürge yaparken mobilyalarınızı sağa sola çekmeden zahmetsiz bir temizlik bile tek başına devrim niteliğinde diyebiliriz. Uygulamanızla her gün aynı saate ayarlayarak programlayabileceğiniz süpürgeniz işi bittiğinde şarj istasyonuna geri dönüyor. Robotun topladığı kir ve tozları kolayca haznesinden çıkararak çöp tenekesine dökebiliyorsunuz. Haznenin günlük temizlik için yeterli bir seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

Paspaslama fonksiyonunu devreye aldığımızda da cihazın damlama ve su birikintisi kalmaksızın verimli temizlik yapabiliyor. Yüksek oranda emici olan paspas pedinin rahatlıkla yıkanabildiğini de belirtelim.

Anker Eufy RoboVac L70 Hybrid

Pil ömrü

Haritalama sistemi ile artırılmış verimlilik sunan akıllı robot, 5.200 mAh kapasiteye sahip li-on pili sayesinde 2,5 saatlik çalışma süresi sunuyor. Pilin şarj edilmesi gerektiğinde, robot şarj ünitesine kendiliğinden gidiyor ve temizliğe daha sonra devam ediyor.

Eufy RoboVac L70 Hybrid fiyatı

Navigasyon sistemi ile artırılmış verimlilik sunan; paspaslama, yüksek emiş gücü ve ıslak temizlik özelliği gibi pek çok akıllı özelliğe sahip akıllı robot süpürge RoboVac L70, 4.499 TL‘lik fiyat etiketiyle satışa sunuluyor.

Sonuç

Son dönemde popüler olan, özellikle evden çalışanların salgın nedeniyle artması ile beraber hayatımıza yerleşen birçok robot süpürge modeliyle karşılaştık. Bunlardan bir tanesi olan Anker Eufy RoboVac L70 Hybrid’i oldukça başarılı bulduğumuzu söylemeliyiz. Eufy ailesinin en yeni ürünü olan L70 Hybrid, birçok robot süpürgeden farklı olarak Akıllı MOP paspasıyla ıslak-kuru temizlik yapabiliyor. 2200 Pa güçlü emiş gücü, ayarlanabilir paspas, yıkanabilir hepa filtre, ekstra vakumlama gücü, lazer teknolojisi ve tasarımıyla kullanıcı dostu olan robot süpürge bizden tam puan aldı. Ev teknolojileri pazarındaki yerini, premium özelliklerle korumaya devam eden Anker’in robot süpürgesi evden çalışanların, evcil hayvan sahiplerinin ve alerjik reaksiyonları olanların kurtarıcısı olabilir.

Eufy RoboVac L70 teknik özellikleri

  • iPath Lazer Navigasyon teknolojisi
  • Maksimum hassasiyet için AI haritalama teknolojisi
  • 150 dk çalışma süresi
  • Hybrid 2’si 1 – Süpürme ve Silme (Islak ve Kuru)
  • Boost IQ teknolojisi ile gereken yerlerde extra Vakumlama ve Paspaslama
  • 2200Pa ultra güçlü emiş gücü
  • Akıllı MOP teknolojisi ile otomatik su kontrolü
  • PinPoint Dönüşü – Düşük pil nedeniyle temizlik duraklatırsa dahi akıllı hafıza özelliği ile kaldığı yerden temizliğe devam edebilme
  • Amazon Alexa ve Google Asistan ile sesli komut
  • EufyHome uygulaması ile sınırları belirleme