İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 18.06.2020 - 13:03

Para transfer girişimi TransferGo, 10 milyon dolar yeni yatırım aldı

Londra merkezli para transferi girişimi TransferGo, 10 milyon dolarlık ek yatırım aldığını açıkladı.

Londra merkezli uluslararası para transfer girişimi TransferGo, 10 milyon dolarlık ek yatırım aldığını duyurdu. Bu yatırım turu Seventure ve Vostok Emerging Finance önderliğinde gerçekleşti. Bu yatırım turunda aynı zamanda mevcut yatırımcılar Hard Yaka, Revo Capital ve Bootstrap Europe da yer aldı.

Merkezi İngiltere’de bulunan TransferGo’nun müşteri tabanı ağırlıklı olarak ailelerine para gönderen göçmenlerden oluşuyor. TransferGo üstünden şu ana kadar yedi milyondan fazla işlem gerçekleşti. Şirketten yapılan açıklamada TransferGo’nun, globalde müşteri sayısının 2 milyonu aştığı ve müşteri sayısının her gün artmaya devam ettiği belirtildi. TransferGo geçen sene Eylül ayında 1,5 milyon müşteriye ulaştığını duyurmuştu.

Şu anda toplamda 65 ülkeye hizmet veren, Londra, Vilnius, Berlin, Varşova ve İstanbul’da ofisleri bulunan TransferGo, son olarak Japonya, Yeni Zelanda, Suudi Arabistan, Singapur ve Gana’nın aralarında olduğu 11 yeni pazarda daha faaliyete geçti.

Uluslararası para transferi şirketi TransferGo, 10 milyon dolarlık yatırım aldı

TransferGo CEO’su ve kurucu ortağı Daumantas Dvilinskas, konuyla ilgili: “Dünya her geçen gün, nakitsiz bir topluma doğru evrilirken, bizim dehizmetimiz her zamankinden daha önemli hale geliyor. Bu zorlu koşullarda hem mevcut hem de yeni müşterilerimizin gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için her zaman elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz 2 milyon müşteri sayısını aşarak çok önemli bir dönüm noktasına daha ulaşmamız, müşteri odaklı yaklaşımımızın ne kadar doğru olduğunun kanıtıdır. ” açıklamasında bulundu.