OYUN

Erdem Akın Temel | 25.07.2022 - 16:03

Papers, Please; Android ve iOS’a geliyor

Distopik bir dünyada bir pasaport kontrol memurunu canlandırdığımız oyun Papers, Please’in Android ve iOS sürümlerinin yayımlanacağı oyunun geliştiricisi tarafından açıklandı.

Farklı konusu ile dikkat çeken Papers, Please adlı oyun, Android ve iOS’a geliyor. Oyunculara distopik bir dünyada bir pasaport kontrol memuru olmanın nasıl bir his olduğunu yaşatan oyun, bağımsız bir geliştiricinin eseri. Kısa sürede popüler olan oyun, konusu ile dikkat çekerken, bugüne kadar sadece PC, PlayStation Vita ve iPad’de oynanabiliyordu.

Papers, Please; Sovyetler Birliği’nde yer alan Arstotzka adlı bir ülkede yaşayan bir pasaport kontrol memurunun yaşadıklarını konu alıyor. Oyuncular, sınırdan geçmek isteyen kişilerin pasaportlarını kontrol ediyor; sınırı geçip geçmemeleri konusunda karar alıyorlar.

Papers, Please’in mobil versiyonlarının da yayımlanacağı oyunun geliştiricisi Lucas Pope tarafından açıklanırken; Pope, ilk kez 2014 yılında piyasaya sürülen oyunun mobil cihazlara yıllar sonra port edileceği gerçeğiyle dalga geçerek, oyunun oyun konsollarında oynanabilecek versiyonlarını 2031 yılında piyasaya süreceğini söyledi.

Kaynak: Dystopian document thriller Papers, Please is coming to iOS and Android on August 5th – The Verge