Skip to main content

Papara T-Bank’ın hisselerinin yüzde 100’ünü alacağı satış sözleşmesini imzaladı.

Türkiye’nin önde gelen finansal teknoloji kuruluşu Papara, T-Bank’ın hisselerinin yüzde 100’ünü alacağı satış sözleşmesini imzaladığını açıkladı. T-Bank ve Papara, T-Bank’ın %50-50 oranındaki hissedarları Bankmed SAL ve Arab Bank PLC ile süren görüşmeler sonucunda anlaşmaya vardıklarını duyurdu.

Papara’nın yaptığı açıklamaya göre şirket, bugüne kadar yaptığı en büyük satın almaya imza atarak, büyüme yolunda ilk adımı gerçekleştirdi. Anlaşmanın finansal danışmanlığını Lucid Investment Bank, hukuksal danışmanlığını Durukan+Partners üstlendi.

Papara CEO’su Emre Kenci, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Rekabet Kurulu’nun onayları sonrasında devir işlemlerinin tamamlanacağını belirterek, “2023 yılında sigorta ve yatırım ürünleriyle zenginleştirdiğimiz kullanıcı deneyimini, temel bankacılık ürünlerinin de eklenmesiyle birlikte en üst seviyeye taşıyacağız. Böylelikle Papara’nın finansın her alanında hizmet veren bir ‘Super App’ olma yolcuğunu tamamlayacağız” dedi.

T-Bank Genel Müdürü Servet Taze ise şunları söyledi: “T-Bank’ın bireysel ve kurumsal bankacılık alanındaki köklü uzmanlığı ve 1930’lu yıllardan bugüne kadar bankacılık sektöründe elde ettiği geniş bilgi birikimi ve deneyimi Papara’nın kullanıcı odaklı vizyonu ile güçlenerek, geleneksel bankacılık ürünlerinin yenilikçi teknolojiler ve çözümlerle daha çok kullanıcıya ulaşmasını sağlayacak.”