Skip to main content

Yandex, Türkiye’de internet kullanıcılarının en çok aradığı Oscar adaylarını listeledi. Liste detayları haberimizde…

Yandex, henüz ödüller verilmeden internetin Oscar’larını dağıttı. Adaylar açıklandığından bu yana Yandex arama motoru üzerinden yapılan sorgulamalara bakıldığında En iyi Film kategorisinde en çok aranan The Revenant (Diriliş) olurken En İyi Yönetmen George Miller, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Kadın Oyuncu kategorilerinde ise Leonardo DiCaprio ve Cate Blanchett zirveye yerleşti.

En çok aranan film “Diriliş”
Yandex’in analizine göre En İyi Film dalındaki adaylar arasında The Revenant (Diriliş) birinci sıraya yerleşirken onu The Martian (Marslı) filmi takip etti. Listenin üçüncü sırasında Mad Max: Fury Road (Mad Max: Öfkeli Yollar) yer alırken Brooklyn dördüncü, Bridge of Spies (Casuslar Köprüsü) ise beşinci oldu. En İyi Film kategorisindeki adaylar arasında listenin geri kalanında sırasıyla Spotlight, Room (Gizli Dünya) ve The Big Short (Büyük Açık) yer aldı.

Leonardo DiCaprio için Oscar’ın habercisi mi?
The Revenant filmiyle Oscar’a En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde aday olan Leonardo DiCaprio, Yandex’in araştırmasına göre açık ara farkla kategorisinde en çok aranan isim oldu. Kariyerindeki en önemli eksik olan Oscar ödülünü bu sene almasına kesin gözüyle bakılan DiCaprio’yu arama sonuçlarında sırasıyla, The Martian filmindeki performansıyla Matt Damon, Trumbo filmindeki performansıyla Bryan Cranston, Steve Jobs rolüyle Michael Fassbender ve geçen yıl The Theory of Everything filmi ile En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alan, bu sene de The Danish Girl filmiyle aday olan genç aktör Eddie Redmayne takip etti.