SOSYAL AĞLAR

DigitalAge | 27.02.2017 - 15:14

Oscar törenindeki “zarf hatası”na Twitter tepkileri

ABD’de dün gece dağıtılan Oscar ödül törenine, sadece ödülü kazananlar veya şık oyuncular değil “En İyi Film Ödülü’nde” verilen isim açıklanması Twitter gündemini işgal etti.

Twitter’ın verilere yer verdiği @TwitterData hesabına göre, sosyal medyada en çok konuşulan isim sunucu Jimml Kimmel oldu. İkinci sırayı alan “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü”nü kazanan Viola Davis’i; “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü alan Emma Stone, “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü”nü kucaklayan Mahershala Ali ve “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”nü kazanan Casey Affleck takip etti.

Kırmızı halıda sosyal medyayı en çok etkileyen isim ise; Emma Stone oldu. Stone’dan sonra Taraji Henson, Ruth Negga, Lin-Manuel Miranda ve Dakota Johnson’ın kırmızı halı şıklıkları hakkında da çok sayıda tweet atıldı.

Yanlış ödül verilmesi de Twitter’da en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Hakkında en çok tweet atılan olay, Moonlight filminin “En İyi Film” dalında Oscar’ı kucaklaması olurken törenin sunucusu Jimmy Kimmel’ın ABD Başkanı Donald Trump’a tweet atması da ikinci sırayı aldı. La La Land’in yanlışlıkla ödülü aldığının açıklanması da 3. sırayı aldı.

Sunucu @jimmykimmel’ın attığı tweet:

Capture.JPG
Oscar törenlerinde yanlış ödülün açıklaması üzerine ise Twitter’da eğlenceli ve esprili tweet’ler atıldı. Tweet’lerin büyük bir kısmında da ABD seçimlerine atıfta bulunularak Kasım 2016 seçimlerini aslında Hillary Clinton’un kazandığı esprileri yapıldı.

Devamı için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11