İNFOGRAFİK

DigitalAge | 20.02.2015 - 19:23

Oscar Ödülleri’nde kazanan aktrislerin kıyafetleri bu infografikte

Oscar Ödülleri’nde kazanan aktrislerin kıyafetlerine yer veren infografik güncellendi

22 Şubat Pazar günü gerçekleşecek 87’nci Oscar Ödül Töreni öncesinde “En iyi Kadın Oyuncu” dalında Oscar kazanan aktrislerin kıyafetleri bir infografik çalışmasında toplandı.

Oscar Ödül Töreni’nde kazanan filmlerin yanında “En iyi Oyuncu Ödülü”nü alan aktrislerin kıyafetleri de çok konuşuluyor. Buradan yola çıkılarak; bir zaman tüneli niteliğini taşıyan çalışmada bugüne kadar Oscar almış isimlerin giydiği kıyafetler, tek bir tasarımda rahatlıkla görülebilir.

1929 yılından bu yana En iyi Kadın oyuncu ödülünü kazanan isimlerin kıyafetlerinin yer aldığı infografik çalışmasını Londra merkezli pazarlama ajansı Big Group güncelledi. Daha öncesinde Mediarun Digital (şu anda Big Group’un bünyesinde) tarafından oluşturulan infografik çalışmasına Cate Blanchett’in geçtiğimiz yıl Oscar ödülünü aldığı kıyafeti eklendi.

Kıyafetlerde en beğendiğiniz tasarım hangisi oldu?

Bu sene 87’ncisi düzenlenecek Oscar Töreni’nde kazanan aktristin kıyafeti, önceki yıllarda kazanan isimlerin yerini alabilir mi?

Şuradan çalışmanın interaktif versiyonuna ulaşabilirsiniz. İnteraktif özelliğe sahip infografik çalışmasının üst bölümünde yer alan menü çubuğunda aktris, dönem, yaş, tasarımcı ve renk kategorilerinde arama yapabilirsiniz.

İnfografik çalışmasının yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşmak için tıklamanız yeterli.

oscar elbiseleri_1929dan2014e

Kaynak: Visual.ly