Skip to main content

Oracle Türkiye, yeni kurulan ve kurulacak şirketlere destek veren kuluçka merkezleri ve girişimcilere birçok fırsat ve kaynak sunuyor.

Oracle tarafından desteklenen girişimciler Haziran 2016 itibarıyla yeni ve özel programlar ile yeniden yapılandırıldı. Oracle, bu yeni yapı ile  Türkiye’nin de bulunduğu Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’ndeki 23 ülkede yer alan 63 kuluçka merkezi ile başlatılan programlarla teknoloji girişimcilerine sunduğu desteği azami seviyeye çıkarmayı hedefliyor.

Bu işbirliği, girişimcilere gelecek nesil Oracle Bulut Hizmetleri’ni deneyimleme, Oracle’ın sektör, teknik ve iş deneyimlerini aktaran mentor ağı ve koçluk desteğine erişim, geniş ekosisteme dahil olmak, workshop ve birçok etkinliğe katılarak iş geliştirmelerine imkan sağlıyor. Ayrıca girişimciler, test ve geliştirme amaçları doğrultusunda Oracle’ın Mühendislik Sistemi Altyapısı’ndan faydalanabiliyor ve Oracle teknolojilerine geçiş için gereken teknik eğitimleri alabiliyor. Oracle Türkiye ayrıca teknoloji girişimcilerinin hizmetlerini ve çözümlerini yurtiçi ve yurtdışındaki pazarlara tanıtabilmelerine yardımcı olmak amacıyla özellikle belirli sektörler için düzenlenen Fintech ve Edtech gibi belli başlı Oracle etkinliklerinde girişimcilere ücretsiz sergi alanı imkanı sunuyor.

Oracle ECEMEA Bölgesi Strtejik İşbirlikleri Yöneticisi Sinem Ödün Kaya: “Amacımız, küresel pazarda rekabet edebilecek başarılı şirketlerin kuruluşuna bir katkı sağlamaktır. Bu amaçla yeni kurulan şirketlere de Oracle ile nasıl işbirliği sergileyebileceklerini ve işlerinin büyümesinde Oracle teknolojilerinden nasıl faydalanabileceklerini anlatıyoruz. Bu yeni şirketlerle farklı etkinliklerde birlikte olmayı ve kendilerini Oracle dünyasına tanıtmayı amaçlıyoruz.”