Skip to main content

Oracle bulut güvenliği firması Zenedge’i bünyesine kattı.

Oracle, bulut güvenliği girişimi Zenedge’i satın aldığını açıkladı. Zenedge kritik bulut ve hibrit barındırma sistemleri için güvenlik çözümleri sunuyor. Satın alma için ödenen miktar belirtilmedi.

Oracle müşterileri Zenedge’in Web Uygulama Güvenlik Duvarı (WAF), DDoS saldırılarının etkilerini azaltmaya yarayan ürünlerini kullanarak, uygulama, ağ, veritabanı ve API’lerini zararlı internet trafiğinden koruyabilecek. Yapay zekâdan güç alan Zenedge ürünleri küresel çapta 800 binden fazla internet varlığı ve ağı saldırılara karşı savunuyor.

Oracle, Zenedge’le modern güvenlik tehditlerine çözüm arayacak

Oracle’ın Zenedge’i satın almasıyla Oracle’ın  bulut altyapı ve alan adı sistemi yeteneklerini, mevcut güvenlik hizmet ve ortaklıklarını zenginleştirerek yenilikçi uygulama ve ağ koruma özellikleriyle genişletiyor. Satın almayla Oracle ve Zenedge kurumlara bulut hizmetlerinin performans, fiyat, kontrol ve güvenlik gibi faktörlerinden ödün vermeden Oracle’ın genişletilmiş bulut altyapısını platformunu kullanmalarını sağlayacak.

Satın almaya ilişkin görüşlerini paylaşan Oracle Ürün Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Don Johnson, modern güvenlik tehditlerinin çözümlerinde Zenedge ürünlerinin kendilerini tamamlayacağını söylüyor. Zenedge CEO’su Yuri Frayman ise ürünlerini kullanan müşterilerin WAF ve DDoS saldırıları ve zararlı internet sitesi trafiğinin etkilerini azaltma ile sayfa yükleme sürelerinin iyileştirilmesinde yüzde 99-yüzde 99,75 oranlarında fayda sağladıklarını ifade ediyor.

Zenedge, 2014 yılında kuruldu ve merkezi Florida’da bulunuyor.